Giroud: Nechci nás dostat pod tlak ještě před sezonou, ale letos budeme bojovat o titul

Giroud: Nechci nás dostat pod tlak ještě před sezonou, ale letos budeme bojovat o titul

Chelsea jeho služeb v posledních letech využívala, ale pro novou sezonu jej označila za nepotřebného. Čtyřiatřicetiletý francouzský útočník se však o svou hráčskou budoucnost nemusel bát dlouho, neboť o něj usilovalo hned několik zájemců. Nakonec putuje na San Siro, kde podepsal dvouletý kontrakt s opcí. V barvách Rossoneri věří, že cenná trofej je blízko.

Giroudovi končila na Stamford Bridge smlouva, ale Chelsea aktivovala jednoletou opci, aby za jeho odchod mohla inkasovat pár milionů. Někdejší tvář Arsenalu se na nové angažmá těší a věří, že milánský klub může být úspěšný.

„Chci s Milánem něco vyhrát. Nechci nás dostat pod tlak ještě před sezonou, ale letos budeme bojovat o titul,“ nechal se slyšet Giroud, který figuroval také ve výběru Francie na letošním Euru, kde se však střelecky neprosadil. Jeho gólový apetit využívala Chelsea v posledních letech především v pohárové Evropě, kde se mu dařilo.

Velkou roli při rozhodování o přesunu do Itálie sehrál také rozhovor Girouda s tamním koučem Stefanem Piolim. „Mluvil jsem s ním dlouho a všechno se zdálo být jednoduché a přirozené. Mohli jsme se otevřeně bavit o fotbale a taktice. Líbí se mi jeho způsob chápání tohoto sportu. V loňském roce jsem AC sledoval a díky Piolimu měli fantastickou sezonu. Jsem rád, že pod ním mohu hrát, dodal čtyřiatřicetiletý útočník.

Zdroj: rmcsport.bfmtv.com

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.