Svědík je upřímný: Šašinka se zatím s formou příliš nepotkává, Nguyen má moji důvěru, bude jednička

Svědík je upřímný: Šašinka se zatím s formou příliš nepotkává, Nguyen má moji důvěru, bude jednička

Slovácko, které čekají v příští ligové sezoně obhajoba čtvrté pozice a navíc i boje na evropském poli, k čemuž dojde po dlouhých 18 letech, v letní přípravě šestkrát vyhrálo a jednou remizovalo.

To, že celek z Uherského Hradiště ani jednou neprohrál, však náročnému Martina Svědíka neuspokojuje. "To ale neznamená, že jsem v našich výkonech neviděl rezervy. Po každém zápase jsem měl klukům co vytknout. Navíc přátelské duely jsou něco úplně jiného než soutěžní střetnutí. Takže z našich úspěšných výsledků nic moc nevyvozuji. Nemůže to být měřítko pro evropský pohár a ligu," upozornil sportem.cz citovaný odborník.

Na herním kempu ve Slovinsku se Slovácko připravoval právě na bulharský Lokomotiv Plovdiv. "Odpovídaly tomu hlavně polská Cracovia a maďarské Paksi. Počínají si na hřišti obdobně jako Lokomotiv Plovdiv, který vyniká především skvělou organizací hry," pochválil nejbližšího pohárového protivníka nadřízený Kadlece, Petržely či Sadílka, jehož slova nabídl web sport.cz.

Náročný bude zejména program v úvodu ročníku. "Čeká nás ostrý start. Budeme hrát každé tři až čtyři dny. Asi se na nás trochu podepíše cestování, ale na to se nelze vymlouvat. Laťku máme nastavenou hodně vysoko. Zase se budeme chtít pohybovat v popředí tabulky a v konferenční lize dojít co nejdál. Hlavně zpočátku se budu snažit rozložit zátěž na co nejvíc fotbalistů, avšak střídat dvě odlišné jedenáctky si nemůžeme v našich podmínkách dovolit. Věřím, že jsme dobře nachystaní," doplnil.

V útoku by měl mít jisté místo Nizozemec Cicilia. "Útočník Ondřej Šašinka, jehož jsme přivedli z Baníku, se mi zdá po náročné přípravě trochu unavený. Na jaře dlouho nehrál, zatím se s formou příliš nepotkává," prozradil exkouč Pardubic, Mladé Boleslavi, Jihlavy či Baníku, jenž už má jasno i o brankářské jedničce. "Počítám s ním jako s brankářskou jedničkou. Proto jsme ho brali, Filip má moji důvěru," uzavřel na sport.cz Svědík.

Plzeň? Šulc už patří do základu, N'Diaye Bílka mile překvapil. Pachlopník si o místo teprve musí řici...

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.