Kučera doufá, že špatná příprava hráčům psychicky nepřitíží: Kdo dělá chyby, může přijít o místo v sestavě

Kučera doufá, že špatná příprava hráčům psychicky nepřitíží: Kdo dělá chyby, může přijít o místo v sestavě

Teplice, které finišovaly uplynulý ligový ročník na první nesestupové pozici, nedokázaly během přípravy porazit ani Vlašim, ani Táborsko a ani Duklu, se kterou v generálce prohrály.

Na jihočeský Střelecký ostrov tak Skláři v neděli nepojedou v úplně optimálním rozpoložení. Má už hlavní kouč Radim Kučera jasno o jedenáctce vyvolených? "Měli bychom se už blížit k základní sestavě, ale pořád hledáme varianty, které by nejlíp seděly. Dokola nás sráží, že inkasujeme hloupé góly a soupeře tím posadíme na koně. A výsledek pak je takový, jaký je. Snad to hráčům psychicky nepřitíží. Nějakou představu mám, ale zdravotní potíže mají Mazuch či Kučera. Varianty pořád hledáme, ale spíš mě trápí ty hloupé góly po individuálních chybách. Musíme být daleko víc pečliví! Kdo dělá chyby, může přijít o místo v sestavě, každý hraje o své triko, aby se ukázal v co nejlepším světle. Věřím, že v lize to bude jiné,“ přednesl v interview pro idnes.cz bývalý kouč Jihlavy či Znojma.

Jeho kádr by měl brzy rozšířit i záložník Jan Fortelný, na něhož na Stínadlech čekají téměř jako na smilování. "Počítáme s ním, ale ve Spartě má teď také nějaké zdravotní problémy. Tento týden by se k nám měl připojit, ale uvidíme, jak na tom bude. Přijde po zranění, bude v rekonvalescenci, určitě to nebude tak, že hned naskočí do sestavy,“ upozornil na stránkách idnes.cz nadřízený Grigara, Mareše, Žitného a spol.

Z nepovedené přípravy si nechce dělat zbytečně těžkou hlavu ani ostřílený Pavel Moulis. "Taky jsem zažil, že jsme v přípravě všechno vyhráli, a pak jsme první čtyři kola v soutěži nezískali nic. Tak třeba se to teď otočí. Ale los máme těžký, jedeme do Budějovic, což je momentálně ambiciózní klub, pak máme mistrovskou Slavii. Musíme se od prvního kola snažit sbírat body, protože to možná pro nás bude ještě těžší než v minulé sezoně. Musíme hrát jinak, zvolit správnou taktiku. Je potřeba zlepšit ještě hodně věcí,“ připustil na portálu idnes.cz záložník, jenž se vyjádřil i ke hloupým gólům, které už naťukl i jeho šéf. "Těžko říct. Kdybych to věděl, tak odpovím, ale sám nevím. Už v jarní lize to byl náš problém, že jsme dělali hrozně moc individuálních chyb. Chtěli jsme se toho vyvarovat v přípravě, ale pořád se to nedaří. Musíme hrát jinak, zodpovědněji dozadu."

Kvalifikace LM a EKL: Rapid - Sparta, Plzeň - Brest. F:L: Sparta - Sigma, Zlín - Slavia. OH: Brazílie - Německo

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.