Drozd je Baníkovec tělem i duší: Budu na sobě pracovat, abych se v budoucnu do áčka podíval znovu

Drozd je Baníkovec tělem i duší: Budu na sobě pracovat, abych se v budoucnu do áčka podíval znovu

Příjmení Drozd není ostravským fanouškům neznámé. Bývalý obránce Petr Drozd byl například u posledního ligového titulu Baníku, k němuž došlo v soutěžním ročníku 2003/2004.

Nyní patří Ostravě jeho osmnáctiletý syn Jakub Drozd, jenž navíc od patnácti let reprezentuje také Česko a v nynějším českém výběru do devatenácti let patří k nejzkušenějším hráčům.

Stejně jako jeho otec, i on má ke slezskému regionu velmi silný vztah. "Hrát za Baník je můj dětský sen. Jsem Baníkovec tělem i duší,“ pronesl na webu fotbal.cz perspektivní záložník.

Svůj sen už si splnil - za áčko Baníku již nasbíral šest prvoligových startů, s tím, že naposledy si za něj zahrál letos v únoru proti Pardubicím, kdy strávil na place zhruba dvacet minut...

"Nebyla to lehká sezona, ale jsem rád, že jsem ji mohl strávit v dospělém fotbale, i když jsem toho moc neodehrál. I tak jsem za to strašně moc rád. Budu na sobě pracovat, abych se v budoucnu do áčka Baníku podíval znovu a zahrál si před našimi fanoušky, protože už se mi to povedlo a vím, že je to nepopsatelný zážitek a něco neskutečného,“ pokračoval odchovanec Baníku.

Ročník 2021/2022 ovšem na Bazalech nezačne a další zkušenosti bude sbírat v druholigovém Táborsku. Ondřej Smetana s Tomášem Galáskem ho však nepochybně budou sledovat i na jeho jihočeském hostování.

Kučera doufá, že špatná příprava hráčům psychicky nepřitíží: Kdo dělá chyby, může přijít o místo v sestavě

Zdroj: repre.fotbal.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.