Tvrdík: Chceme obhájit pozici hegemona a vyhrát titul. V klubech by se mělo očkovat, abychom nepřišli o fotbal

Tvrdík: Chceme obhájit pozici hegemona a vyhrát titul. V klubech by se mělo očkovat, abychom nepřišli o fotbal
PŘED SEZONOU

Obhájce titulu Slavie začne svou cestu za čtvrtým mistrovským titulem v řadě v neděli venkovním utkáním proti domácímu Zlínu. V úvodu srpna je navíc čeká důležitá bitva 3. předkola Ligy mistrů. Tým Jindřicha Trpišovského pojede na trávník lepšího celku z dvojice Ferencváros – Žalgiris Vilnius. V případě postupu má Slavia díky svému klubovému koeficientu jistotu, že by byla mezi nasazenými i v play off Ligy mistrů. S čím jde do sezóny Slavie podle svého šéfa Jaroslava Tvrdíka?

„Dávat si jiné cíle, než maximální by bylo alibistické. Chceme obhájit pozici hegemona a získat mistrovský titul. Nezbývá nám ani nic jiného, než vyhlásit útok na Ligu mistrů,“ prohlásil hned na úvod předsezonní tiskové konference Jaroslav Tvrdík.

Ten se vyjádřil i k účasti Slavie v předkole Ligy mistrů. „Tým nemůže mít jinou ambici, než porazit soupeře v předkolech. Nemůžeme mít ale ambici to zvládnout, musíme chtít bojovat. Vzhledem k tomu, že se zmenší počet českých týmů v evropských soutěžích musíme kdy jindy než teď zabojovat,“ vysvětlil šéf fotbalistů z Edenu. Právě Tvrdík již v pondělí na svém Twitteru uvedl, že bude v předkolech o Evropu kvůli lepšímu koeficientu fandit i odvěkému rivalovi Slavie, a to sice pražské Spartě. Tím nejvyšší muž Slavie vyvolal debaty mezi fanoušky sešívaných, kteří jsou mnohdy jiného názoru.

Tvrdík se vrátil na tiskovce rovněž i ke kauze Kúdela. „Skrze média také apeluji na státního zástupce ve Skotsku, aby postoupil v případu Ondřeje Kúdely. Osobně budu posílat státnímu zástupci dopis, že tresty, které Ondra dostal, už byly dostatečné a není třeba ho trestně stíhat. Ondra si zaslouží hrát,“ uvedl.

Předseda představenstva Slavie rovněž vysvětlil, jak to bude v Edenu v nadcházející sezóně s fanoušky. „V Edenu jsme přistoupili k tomu, že vstup na stadion bude umožněn pouze očkovaným, lidem po nákaze a osobám s negativním PCR testem. Vyzývám taktéž ostatní kluby, aby neoddalovali očkování, abychom nepřišli o fotbal,“ poznamenal někdejší sociálnědemokratický politik s tím, že z kádru Slavie nebyli doposud plně naočkováni pouze tři noví hráči. „Do předkol budeme nastupovat 100% očkovaní,“ naznačil, jak bude úřadující mistr čelit strašáku všech fotbalových fanoušků.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.