Mluvit o konkrétním umístění je nesmysl, chceme nabídnout atraktivní a dynamický fotbal, zavazuje se Jílek

Mluvit o konkrétním umístění je nesmysl, chceme nabídnout atraktivní a dynamický fotbal, zavazuje se Jílek
PŘED SEZONOU

Staronový trenér Sigmy Václav Jílek povede tým z Hané už v sobotu 24. 7. do nové sezony Fortuna ligy proti pražské Spartě, kde naposledy působil. Konkrétní cíle Olomouc zatím nemá. Pro trenéra bude důležité hrát atraktivní a dynamický fotbal.

S přípravou jsou na Hané spokojení. „S prací kluků panuje spokojenost, přistupují k tomu perfektně a pro mě je důležitá ochota pracovat. Ale nemůžeme si myslet, že po měsíci všechno navnímají. Místa pro práci je dost,“ sdělil na tiskové konferenci trenér Jílek, jehož slova citoval web denik.cz.

Konkrétní umístění zatím není důležité. „Chceme se pohybovat co nejvýše, ale aby trenér po čtyřech týdnech práce vyhlašoval jasné umístění, je nesmysl. Chceme hlavně nastavit určitý proces práce s mužstvem a přenášení věcí z tréninků na hřiště,“ pokračoval pětačtyřicetiletý trenér.

„Chceme nabídnout aktivní, dynamický a náročný fotbal. Musíme do kluků dostat mentalitu vítězů,“ přidal rodák z Litomyšle.

Na Hané bude prozatím zůstávat i Václav Jemelka, který se vrátil z hostování v belgickém Leuvenu. „Kádr ještě nemusí být zcela uzavřen, přestupní období nekončí,“ přidal sportovní ředitel Ladislav Minář a připustil, že otevřené dveře má i dlouholetý hráč Sigmy David Houska, jenž je zatím bez angažmá.

Útok Olomouce posílili Vaněček s Růskem. Naopak největší ztrátou bude odchod brankáře Mandouse do Slavie. „Jsem rád, že klub už dříve přivedl Matúše Macíka a teď i Honzu Stejskala, který doplní sestavu gólmanů. Jako jednička začne Macík,“ citovalo ČTK slova Jílka.

Zdroj: ceskenoviny.cz, ČTK, denik.cz

Bílek: Pět zraněných hráčů dokážeme nahradit, máme dostatečně široký kádr, nemám z toho zamotanou hlavu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.