Vrba o Hložkovi: Věřím, že v Praze bude mít podporu ještě větší a chytne se i střelecky

Vrba o Hložkovi: Věřím, že v Praze bude mít podporu ještě větší a chytne se i střelecky

Jak už je známo od úterního večera, Sparta své premiérové utkání nové sezony prohrála a nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku Fortuna:ligy Adam Hložek vyšel na vídeňské půdě naprázdno.

Zanedlouho devatenáctiletý rodák z Ivančic, jenž je aktuálně nejdražším hráčem letenského "S", byl proti Rapidu na trávníku odříznutý a s vysokými stopery rakouského vicemistra to měl těžké.

Jak s ním byl spokojen Pavel Vrba? "On to měl strašně těžké. Stopeři Rapidu hráli velice dobře, důrazně. Víte sami, že při prvním zákroku mu dali jasně najevo, kdo je pánem na jejich polovině hřiště. Z tohoto pohledu to měl Adam složitější," přiznal na stránkách sparta.cz nástupce Václava Kotala.

Kouč věděl, že to nebylo úplně ono a částečně za to mohla i nedostatečná podpora od jeho týmových kolegů. "Přesto jsme tam měli situace, kdy jsme ho mohli využít víc. Sám tam ale nebyl. Ve spoustě situací jsme mohli být přesnější a možná by se prosadil víc. I v závěru zápasu jsme šli dva na dva. On byl v situaci, ve které se v Česku prosazuje výrazně a dává z toho góly. Bohužel se mu to nepodařilo. Věřím, že v Praze bude mít podporu ještě větší a chytne se i střelecky," doplnil na klubovém webu šéf sparťanské lavičky.

Dokáže se Hložek střelecky naladit alespoň v sobotu večer proti Jílkově Sigmě? Reprezentační teenager má před sebou svůj poslední zápas jakožto osmnáctiletý.

Mluvit o konkrétním umístění je nesmysl, chceme nabídnout atraktivní a dynamický fotbal, zavazuje se Jílek

Zdroj: sparta.cz