Je dobře, že Sparta i Plzeň mluví o titulu. Slavia o něm nemluví a ta ho bude mít, usmívá se Vízek

Je dobře, že Sparta i Plzeň mluví o titulu. Slavia o něm nemluví a ta ho bude mít, usmívá se Vízek

Jak vidí Ladislav Vízek boj o titul? Podle vítěze olympijských her z roku 1980 bude primát opět putovat do vršovického Edenu, kde se předává v posledních pár letech.

"Sparta a Slavie budou tvrdit muziku, to říkají všichni fotbalisti i trenéři, s kterými mluvím. Je dobře, že Sparta i Plzeň mluví o titulu. Slavia o něm nemluví a ta ho bude mít. Na záda jí bude dýchat Sparta, ale na záda," zavěštil si na webu ČT Sport šestašedesátiletý odborník.

Ve srovnání kádrů totiž rodák z Chlumce nad Cidlinou vidí sešívané "S" pořád před letenským rivalem i Viktorií. "A až se uzdraví Provod... a taky čekám hodně od Krmenčíka, i když o něm hodně lidí pochybuje, já si myslím, že může klidně být králem střelců.Slavia hraje útočně do šestnáctky a v ní on je silný. Dával góly v Plzni, v Edenu by jich měl dát ještě víc," pokračoval na serveru ceskatelevize.cz bývalý ofenzivní hráč Dukly a Le Havru.

Vrba o Hložkovi: Věřím, že v Praze bude mít podporu ještě větší a chytne se i střelecky

V jakém týmu vidí nový trenér Karlovy Vary-Dvorce černého koně, který by mohl překvapit všechny a umístit se hodně vysoko? Vízek věří souboru, jemuž velí jeho kamarád Karel Jarolím, čili Mladé Boleslavi. "Udělali dobré nákupy. Velká jména sice ještě nedělají automaticky velký fotbal, ale ti kluci umějí kopat. Jsou sice starší, ale jsem na ně hrozně zvědavý a považuju Boleslav za černého koně ligy," potvrdil na ČT Sport exreprezentant.

A co boj o sestup? Za největší kandidáty na krok o patro níž považuje hradeckého nováčka a Skláře, kterým vůbec nevyšla letní příprava a výsledkově se navázalo na slabý uplynulý ročník Fortuna:ligy. "Myslím si, že Pardubice nebudou tak dobré, jako loni, kdy byly štikou ligy. Hodně často se hovoří o tom, že by velký problém mohly mít Teplice. Těžký to bude mít i nováček z Hradce už proto, že nehraje doma. O ty dva týmy se bojím nejvíc," zakončil na ceskatelevize.cz držitel bronzu z Eura 1980.

Krmenčík: Chtěl bych tady vyhrát titul, aby si mě fanoušci Slavie aspoň trošku oblíbili

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.