Tohle je nejlepší hráč EURA i Premier League! žasl Mourinho, jenž vynášel do nebe hvězdu Citizens

Tohle je nejlepší hráč EURA i Premier League! žasl Mourinho, jenž vynášel do nebe hvězdu Citizens

EURO 2020 je sice už za námi, ale na výkony jednotlivých hráčů budou lidé vzpomínat ještě dlouho.

Všichni si pod pojmem „nejlepší individuální výkon“ představujeme něco jiného. Pro někoho to jsou góly, pro jiného vytvořené šance a pro další naopak skvělá defenzivní činnost. Když se na to podíval José Mourinho, měl o svém výběru jasno.

„Od první minuty až do chvíle, co byl stažen ve finálovém zápase ze hřiště, byl Kyle Walker tím nejlepším fotbalistou, kterého jsme na EURU mohli vidět. Nepamatuji si situaci, kdy by prohrál jediný osobní duel, vždy byl přesně tam, kde měl být,“ plel chválu na současného obránce Manchesteru City.

„Pokud nazvu někoho ‚zvířetem‘, je to to největší uznání, které ode mě můžete slyšet. A Kyle Walker je skutečné zvíře. Pro mě osobně naprosto fenomenální. Jak na EURU, tak i během poslední sezony v Premier League,“ chválil jedenatřicetiletého anglického reprezentanta prostřednictvím serveru TalkSPORT.

Shodou okolností není Walker jediným fotbalistou Citizens, jenž si vysloužil takto vysoké uznání. Velkou chválu si vyslechl i záložník Kevin De Bruyne, který se pravidelně podepisuje pod nejvíce vytvořených šancí svého týmu.

Zdroj: TalkSport

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.