Trápení Schalke po sestupu z Bundesligy pokračuje. Na úvod druhé Bundesligy padlo, deník Bild přesto klubu věří

Trápení Schalke po sestupu z Bundesligy pokračuje. Na úvod druhé Bundesligy padlo, deník Bild přesto klubu věří

Předposlední červencový pátek odstartovala v Německu druhá nejvyšší fotbalová soutěž. V jejím úvodním zápase proti sobě nastoupily dva celky, které by chtěly rozhodně po sezóně slavit postup do nejvyšší soutěže – Hamburg SV, který spadl před čtyřmi lety a Schalke 04, jehož definitivní pád z nejvyšších pater německého fotbalu nastal letos na jaře. A Schalke v úvodním utkání padlo.

K tomuto utkání se ve svém komentáři vrátil deník Bild, podle kterého i přes prohru fotbalisté Schalke ukázali, že fotbal z jejich strany může i bavit. „Vraťte se ke starým ctnostem,“ varuje ale deník Bild sestoupivší klub.

Podle německého deníku byla porážka zaviněna tak trochu tím, že Schalke nastoupilo hned s osmi nováčky v základní sestavě a fotbalisté se tak musí najít. „To by se však mělo stát co nejrychleji, nejlépe příští týden v Kielu. Jedna věc je jasná: úplně nepovedený start by nevyhnutelně znovu otevřel brány k další nepovedené sezóně,“ píše Bild s tím, že i když je první duel druhé nejvyšší německé soutěže ztracený, tak dalších 33 zápasů následuje. „Dostatek šancí na obrat,“ připomíná denít svěřencům kouče Dimitriaiose Grammozise.

„Protože Schalke 04 je tradice a do Bundesligy prostě patří,“ uvádí německý deník k zadluženému klubu, který hrál ještě před třemi lety ve vyřazovací fázi Ligy mistrů.

Vysněná posila pro Rudé ďábly! Rychlík Sancho už patří United, kolik dukátů je stál?

Zdroj: www.bild.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.