Duel na Letné? Penalta budiž, měly přijít 2 červené, takové zákroky se musí vymýtit, zuří na výkon sudího Švancara

Duel na Letné? Penalta budiž, měly přijít 2 červené, takové zákroky se musí vymýtit, zuří na výkon sudího Švancara
OBSAHUJE OHLASY

„Sparta vyhlásila útok na titul. Nic jiného ani takový klub říct nemůže, nejde před sezonou vyhlásit, že jí stačí páté místo. To by vedení fanoušci rozcupovali,“ říká na úvod v ligovém komentáři pro web aktualne.cz brněnský patriot Petr Švancara.

Švancara zkritizoval jak hlavního rozhodčího, tak i VAR. „Do střetnutí na rozdíl od jiných dosti výrazně zasáhl VAR. A podle mého ne zrovna prospěšně, byť jsem věřil, že po zkušenostech z mistrovství Evropy to bude vítaný pomocník. Penalta budiž, zkoumal jsem to, jedna noha sparťanského hráče už byla uvnitř. To si rozhodčí obhájí,“ pokračoval autor 59 ligových branek.

Co si už rozhodčí nemůže obhájit jsou zákroky, po kterých nepřišlo vyloučení. „Ale sparťanský stoper Štětina jasná červená, šlo o likvidační zákrok. Rovněž Matouškovo šlápnutí na Hložka mělo být potrestáno vyloučením. Našel jsem jasný úmysl. Takové zákroky se musí vymýtit, jde především o zdraví hráčů,“ nebral si servítky bývalý ligový útočník.

Letenský celek však bývalého hráče Zbrojovky výkonem moc nepotěšil.  „Olomouc nebyla na start nijak příjemný soupeř, ale ani tak jsem žádný drtící sparťanský válec neviděl, i když nakonec domácí vývoj utkání otočili. Rozjíždí se pomalu, mně se už nelíbil druhý poločas ve Vídni proti Rapidu. Přitom odveta na Letné bude pro Spartu klíčový zápas,“ uvedl pro aktualne.cz Švancara.

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.