Čeká nás toho hodně a my chceme udělat v Evropě nějaký dobrý výsledek, hlásí Pleštil

Čeká nás toho hodně a my chceme udělat v Evropě nějaký dobrý výsledek, hlásí Pleštil

Jablonečtí fanoušci zvolili proti Baníku Ostrava hráče zápasu mladého středopolaře Dominika Pleštila, jenž asistoval Václavu Pilařovi u jediné trefy prvního ligového kola.

"Bylo hodně důležité začít nový ročník vítězstvím a to se nám podařilo. Samozřejmě se to nerodilo vůbec lehce, Baník byl velmi těžký soupeř. Hlavně v druhém poločase jsme tam měli hodně štěstí, když jsme si sami nastřelili tyčku, pak dali hosté gól, ale naštěstí z ofsajdu. Dohráli jsme to do konce a tři body jsou doma, takže panuje spokojenost," usmíval se perspektivní záložník, jenž poskytl rozhovor klubovým stránkám.

Trenér Petr Rada chválil po skalpu ostravské družiny výkony křídelníků. Jak si váží toho, že figuruje v základní sestavě? "Jsem za to rád, že trenér na mě vsadil. Doufám, že jsem mu důvěru splatil. Samozřejmě konkurence je dobrá a to v každém týmu. My musíme každý trénink odjet naplno, tak abychom byli znovu v sestavě. Snad budu pokračovat v nějakých kvalitních výkonech," přidal na fkjablonec.cz Pleštil, jehož tým zahrával v duelu úctyhodných 16 rohových kopů.

Jak povzbudivé budou tři prvoligové body před blížící se kvalifikací o Evropskou ligu? "Říkali jsme si, že potřebujeme vstoupit do sezony vítězstvím a nějakým kvalitním výkonem. Čeká nás toho hodně a my chceme udělat nějakej dobrej výsledek v Evropě. Takže vzpruha je to na začátek dobrá. Vždy nám po sezoně odešlo pět šest hráčů a ono je to pak těžké se sehrát, protože ty kvalifikační zápasy Evropy jsou brzy. Je to letos pro nás plus," uzavřel na fkjablonec.cz spoluhráč Vaníčka, Holíka, Zeleného, Doležala a spol.

Sadílek a Sparta? Podle nizozemského tisku to vypadá na roční hostování s opcí na trvalý přestup

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.