Kinský má být brankář pro evropský fotbal a Julisku mění za Eden: Ve Slavii je nejlepší brankářská dvojice u nás

Kinský má být brankář pro evropský fotbal a Julisku mění za Eden: Ve Slavii je nejlepší brankářská dvojice u nás
OBSAHUJE VIDEO

Duklu opouští brankářský talent a syn slavného gólmana v jedné osobě Antonín Kinský (18), jenž se z Dejvic přesunuje do Vršovic, kde se upsal na příští čtyři roky tamnímu slavnému "S" až do 30. června 2026.

"Už v roce 2019, když Tonda do Dukly přicházel, bylo jasné, že vzhledem k jeho ambicím, talentu i celému aranžmá jeho přestupu, se jedná o společný projekt agentury, Dukly a talentovaného mladého brankáře, který měl pomoci Tondovi v jeho výkonnostním růstu a usnadnit mu přechod do dospělého fotbalu. V Dukle se všichni snažili tento cíl naplnit. Jakmile začal Tonda chytat za naše áčko, bylo zřejmé, že jej dlouho neudržíme. Věříme, že Tonda bude mít ve Slavii dostatek prostoru pro další růst, z čehož by měl v budoucnu výrazně profitovat i náš klub," uvedl na webu fkdukla.cz sportovní ředitel celku z Julisky Jan Staněk.

Transfer pomohl zprostředkovat Viktor Kolář. "Tonda Kinský načerpal v Dukle velmi cenné zkušenosti v seniorském fotbale, zároveň potvrdil svou herní i mentální vyzrálost. Jedná se o hráče, který pracuje dle nejmodernějších trendů a doporučení i nad rámec klasického tréninkového procesu, skvělého mentora má v osobě svého otce. Přestože se objevilo několik nabídek ze zahraničí, zvolili jsme českou cestu. Ve Slavii ho čeká náročný realizační tým i kvalitní spoluhráči, kteří mu pomohou dostat se na další výkonnostní stupeň. Se sportovním vedením klubu jsme se shodli na Tondově ideálním vývoji, v našich očích se jednoznačně jedná o brankáře pro evropský fotbal," neskrýval ambice jeho agent.

Ten jednal o Kinském mladší se sportovním ředitelem sešívaného "S" Jiřím Bílkem. "Antonín Kinský mladší patří do velmi talentované mladé české brankářské školy. Věřím, že s využitím personálního zázemí Slavie se Tonda ještě posune a naplno uplatní svůj potenciál. Připojuje se rovnou k A-týmu, se kterým bude pravidelně trénovat, a chytat by měl minimálně na podzim za B-tým," ozřejmil na stránkách slavia.cz funkcionář z Edenu.

A jaké první dojmy má nejčerstvější akvizice slávistické družiny? "Chtěl bych Slavii poděkovat, že mi dala tuhle šanci. Je to smlouva na čtyři roky, proto cítím i velkou odpovědnost. Je tu nejlepší brankářská dvojice u nás, věřím, že mě to může hodně posunout. Slavia je top evropský klub, který si vybírá ty nejlepší hráče. Jestliže budu mít šanci s nimi trénovat, tak to pro mě bude skvělé a moc se na to těším," vzkázal na webu svého nového zaměstnavatele potomek člena Klubu ligových brankářů, jenž byl u libereckého titulu v roce 2002 a účastnil se také bronzového Eura 2004 v Portugalsku.

Na Bednáře navázal Blažek aneb Více než 30 minut ve společnosti dvou sparťanských legend...

Zdroj: fkdukla.cz, slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.