Liga mistrů je možná ještě víc než mistrovství Evropy, tvrdí Vrba. V čem může mít Sparta proti Monaku výhodu?

Liga mistrů je možná ještě víc než mistrovství Evropy, tvrdí Vrba. V čem může mít Sparta proti Monaku výhodu?
OBSAHUJE OHLASY

Sparta dokázala postoupit přes Rapid Vídeň do třetího předkola Ligy mistrů, čímž si zajistila to, že bude v pohárech figurovat po celý podzim, byť to třeba bude v jiné soutěži.

Co by na svém mužstvu vyzdvihl po domácí výhře 2:0 Pavel Vrba? "Disciplinovanost a pracovitost. Věděli jsme, že nás čeká velice těžkých 90 minut. Já jsem si dokonce myslel, že 120. Naštěstí pro nás jsme hráli jenom 90 minut. Pro nás byla hrozně důležitá disciplína a trpělivost. My jsme čekali na příležitost, která se nám potom naskytla. Obrovský dík za to. V defenzivě jsme měli jen jednu horkou chvíli za stavu 2:0, kdy tam lítal balon u brány. Naštěstí jsme to uhráli. I my jsme měli další příležitosti, dokonce i ke konci, kdy jsme zavraždili situaci, kdy jsme mohli střílet do prázdné brány a překopli jsme dvoučlennou obranu, která byla vysoko. Z mého pohledu skvělá disciplína a zápas, který ukázal, že v mužstvu je obrovská síla," liboval si zkušený trenér.

Co mu ukázal dvojzápas s vicemistrem rakouském bundesligy směrem ke knížecímu Monaku? "Srovnávat rakouskou a francouzskou ligu je něco jiného. Narazíme na soupeře, který je jinde než Rapid nebo my. V těchto zápasech nerozhoduje vždy kvalita. Nechápejte mě ale špatně. My jsme udělali krok, který je pro nás strašně důležitý. My už můžeme jen překvapit. Pokud se nám to podaří, bude to úžasné. Můžeme mít výhodu, že už máme za sebou soutěžní utkání. Na rozdíl od Monaka, které vlastně začne s námi hrát o všechno. To může být naše výhoda. Favorit je Monako, my můžeme jenom překvapit. Byl bych hrozně rád, kdyby se nám to podařilo. Určitě uděláme všechno pro to, aby to tak bylo. Samozřejmě respektujeme obrovskou sílu Monaka," přidal na webu sparta.cz explzeňský odborník s minulostí v ruské i bulharské lize.

I když je primárním cílem letenského "S" základní skupina Ligy mistrů, úleva, že na rudé čeká minimálně Evropská liga, se počítá. "Určitě ano. Liga mistrů je něco, co když zažijete, chcete hrát. Já říkám, že to je možná ještě víc než mistrovství Evropy. Liga mistrů je úplně jinde. Úleva samozřejmě ano, že budeme hrát minimálně skupinu Evropské ligy. Ty soutěže se ale nedají srovnávat. Na druhou stranu víme, že podzim z naší strany bude minimálně o skupině a o třech zajímavých utkáních doma a venku. Čeká nás šest zajímavých konfrontačních utkání. Doufejme, že v Lize mistrů. I když, jak už jsem řekl, respektujme obrovskou sílu Monaka. Netvrdím ale, že to nechci se Spartou zažít. Určitě by mě to těšilo a začal bych si to užívat," zaznělo z úst sedmapadesátiletého kouče.

Když nahrazoval u kormidla Václava Kotala, přál si, aby ho fanoušci neposuzovali podle plzeňské minulosti, ale podle toho, co v metropoli odvede. Už je s tribunami definitivně propojen? "Musím říct, že jsem se zatím nesetkal s tím, že bych měl problém. Samozřejmě jsem se toho trochu obával, když jsem přicházel. Nezažil jsem ale žádný problém na stadionu ani ve městě. Jsem rád, že mě fanoušci Sparty přijali. Já to beru tak, že chci Spartě pomoct a být součástí Sparty. Nabídla mi spolupráci. Já jsem trenér a chci udělat vše, abych byl úspěšný. Sparta je klub, který to chce také, to je pro mě výhoda. K velkým klubům jako je Sparta patří fanoušci. Jsem rád, že to fanoušci přijali a pochopili, že jsem tady kvůli tomu, aby Sparta hrála co nejvýš v tabulce a pokud možno evropské poháry," uzavřel na stránkách sparta.cz šéf Dočkala, Hložka, Nity a spol., jenž si po závěrečném hvizdu vyšvihl i postupový kotoul.

Sparta je ve třetím předkole Ligy mistrů. Rapidu dala dva góly a slaví postup. Příští týden ji čeká Monaco!