Porážka jde jednoznačně za mnou, řekl s velkou dávkou sebereflexe zklamaný Gebre po debaklu

Porážka jde jednoznačně za mnou, řekl s velkou dávkou sebereflexe zklamaný Gebre po debaklu
OBSAHUJE OHLASY

Rozmrzelý ze svého vyloučení v zápase se Spartou přičel k pozápasovému rozhovoru liberecký obránce a největší letní posila Slovanu Theodor Gebre Selassie. Celou prohru svého mužstva vzal na sebe. 

„Jednoznačně moje chyba, potom, co jsem už měl žlutou kartu, tu první. Což si myslím, že asi neměla být žlutá karta. Jsem hrál čistě balón. Potom, jak probíhalo to utkání, tak to asi úplně tak nekorespondovalo. Na druhou stranu, ta druhá zasloužená a jsem jenom rád, že Michalovi nic není, že to odnesl v uvozovkách jenom pár stehy,“ sypal si v rozhovoru pro O2 TV Sport exreprezentant popel na hlavu za svůj zákrok na sparťanského Michala Sáčka. Pro Gebre Selassieho to mimochodem byla první červená karta v jeho profesionální kariéře.

„Já věděl, že je zle hned po tom kontaktu, že to je špatně. Špatné rozhodnutí v té setince sekundy. Měl jsem ten balón za sebe nechat spadnout nebo neházet tu nohu za sebe, když jsem nevěděl, jestli tam někdo je nebo někdo není. Takže se říkám, jsem jenom rád, že to není nic vážného,“ sdělil dále zkušený zadák, který hned po zákroku běžel za Sáčkem, ab se ujistil, že je v pořádku a omluvil se mu.

Právě obránce Liberce, který se do Liberce vrátil z bundesligového angažmá ve Werderu Brémy byl do kamer za své vyloučení očividně hodně smutný, protože po něm Sparta domácí Liberec zcela rozdrtila. „Já bych chtěl znovu zopakovat, že tohle utkání, ten výsledek a to, jak to proběhlo celou druhou půli, tak jde jednoznačně za mnou. Bylo to 1:0, mohlo se stát ještě cokoliv, ale tím, že jsem oslabil náš tým, tak to šlo do kytek,“ nehledala legenda Werderu Brém žádné výmluvy. „Máme na čem pracovat. Musíme být lepší na balónu. Musíme být efektivnější v těch málo šancích, co máme. Leží před námi hodně práce,“ dodal na závěr pozápasového rozhovoru Gebre Selassie k úvodním dvěma domácím porážkám na začátku sezóny.

Máme velmi silný kádr a teď je to výhoda, těší trenéra Vrbu v náročné části sezóny

Zdroj: O2 TV Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.