Je to nepříjemné. Musíme na tohle zapomenout, řekl Rada před veledůležitým zápasem se skotským Celticem

Je to nepříjemné. Musíme na tohle zapomenout, řekl Rada před veledůležitým zápasem se skotským Celticem
OBSAHUJE OHLASY

Vysoká porážka na půdě Mladé Boleslavi neudělala logicky radost trenéru Jablonce Petru Radovi. Prohra ho mrzí o to víc, že se jednalo o poslední zápas před důležitým bojem o Evropskou ligu se skotským Celticem Glasgow, který Severočechy čeká už ve čtvrtek.

„Rozhodlo prvních patnáct minut. Martin Doležal měl šanci, neproměnil jí a pak přišly dvě tvrdé rány. Prakticky jsme si dali dvě branky sami. Blbě jsme tam reagovali a nedostupovali. Měli jsme blbé postavení, moc jsme se stahovali a sami jsme se dostávali pod tlak. Scházel nám pohyb,“ vysvětlil Rada na pozápasové tiskové konferenci s Mladou Boleslaví, proč jeho tým neuspěl. „Boleslav nás dobře atakovala, má na to hráče, pohybově byl výborný Ewerton. Prohrávali jsme brzy 0:2 a hráči byli už v kabině hodně trefení z vývoje. Chtěli jsme dát kontaktní branku, byla tam určitá pasáž, kdy jsme měli možnosti a náznaky. Ale domácí stále zlobili,“ dodal.

Proto se zkušený kouč rozhodl pro změnu rozestavení, která by mohla vést k brance a zdramatizování utkání. „Chystali jsme se přejít na tříobráncový systém a zkusit dát kontaktní gól. Jenže jsme inkasovali po standardní situaci, bylo 3:0 a bylo po zápase. Jsem zklamaný hlavně z prvního poločasu, kdy nám scházelo více pohybu, tam jsme hráli moc ustrašeně. Nenavázali jsme na zápas s Ostravou. Na Mladou Boleslav jsem se byl osobně podívat v Plzni, hráči věděli, jak hrají. Ale nám hlavně chyběl pohyb, větší sebevědomí a odvaha směrem dopředu. Dnes jsme zaslouženě prohráli,“ neskrýval nespokojenost Rada, který se před týdnem veřejně rozčílil nad tím, že na tiskových konferencích nemohou být novináři.

„Před Celticem je to nepříjemné. Chtěli jsme tu bodovat. Čeká nás jiná soutěž, jiný soupeř. Musíme na tohle zapomenout. Věřím, že hráči se dokáži na Celtic zkoncentrovat a předvedou zcela jiný výkon,“ neztrácí Rada naději před veledůležitým předkolem Evropské ligy.

Jaremčuk spoluhráčem Součka a Coufala nebude. Klofla ho Benfika

Zdroj: www.fkjablonec.cz