Rozšíří Barák českou enklávu ve West Hamu? Londýnský klub prý nabízí do Itálie 10 milionů liber

Rozšíří Barák českou enklávu ve West Hamu? Londýnský klub prý nabízí do Itálie 10 milionů liber
PŘED SEZONOU

Podle serveru Teamtalk.com je londýnský West Ham United připraven nabídnout 10 milionů liber za Antonína Baráka. Kdyby se zpráva potvrdila a „Kladiváři“ špílmachra italského Hellasu Verona přivedli, stal by se Barák po Tomáši Součkovi a Vladimíru Coufalovi třetím českým reprezentantem v barvách West Hamu.

Baráka po úspěšné sezóně Verona podepsala letos v létě natrvalo na přestup z Udinese. A povedenou sezónu se mu povedlo potvrdit i na letošním EURO, kde především v osmifinále s Nizozemskem mile překvapil a potěšil české fanoušky.

Server Teamtalk.com se odkazuje především na zdroje L´Areny, podle které je londýnský klub připraven za českého ofenzivního záložníka do Itálie nabídnout 10 milionů liber (téměř 299 milionů korun). Ve věci má hrát důležitou roli i fakt, že se West Hamu pravděpodobně nepovede dotáhnout v přestup hostování Jesseho Lingarda, který na jaře výrazně pomohl „Kladivářům“ k postupu do Evropských pohárů.

Barák v minulé sezóně italské Serie A vstřelil ve 36 zápasech ve Veroně sedm gólů a čtyřikrát na gól asistoval. Roli jeho možnému působení v Anglii by nahrávalo i to, že by ve West Hamu mohl navázat na reprezentační spolupráci právě s českým duem Součkem a Coufalem.

Je to nepříjemné. Musíme na tohle zapomenout, řekl Rada před veledůležitým zápasem se skotským Celticem

Zdroj: Teamtalk.com