Lipsko je pravděpodobně nejsilnější v Bundeslize. Mohli bychom sestavit dva týmy, chvástá se nový trenér saského klubu

Lipsko je pravděpodobně nejsilnější v Bundeslize. Mohli bychom sestavit dva týmy, chvástá se nový trenér saského klubu
PŘED SEZONOU

Nový kouč RB Lipsko Jesse Marsch věří, že jeho mužstvo má největší sílu v hloubce ze všech klubů Bundesligy. Marsch se v létě do saského klubu vrátil poté, co zde působil v sezóně 2018/19, kdy byl asistentem Ralfa Rangnicka. Předtím slavil úspěchy s rakouským Red Bull Salzburg.

"Hráči mají obrovský potenciál," řekl Marsch pro rblive.com. "Myslím, že máme pravděpodobně největší sílu v lize. Teoreticky bychom mohli mít v Bundeslize i dva týmy. Pokud dokážeme tento potenciál plně zužitkovat, můžeme být hodně zábavní,“ dodal americký trenér. Toho těší zejména příchod Silvy, který byl v loňské sezóně druhý nejlepší střelec Eintrachtu Frankfurt s osmadvaceti góly. Marsch tak má Silvou pětici kvalitních útočníků.

"Bylo by dobré mít čtyři útočníky v každé pozici," cituje sever Bundeliga.com nového trenéra nenáviděného bundesligového klubu. "Ale myslím, že najdeme řešení. Všichni moji útočníci musí vědět, že nejde jen o střílení gólů, ale že dopředu potřebujeme v protitlaku hodně síly a mentality, abychom mohli dostat obránce soupeřů pod tlak,“ sdělil dále sedmačtyřicetiletý trenér.

March se v druhém klubu loňského ročníku Bundesligy netají velkými ambicemi. "Můžete tomu dát 60 nebo 70 minut všechno a pak může nastoupit další hráč. Zvlášť teď, když můžeme provést pět střídání, budeme potřebovat každého a každý dostane svou šanci,“ naznačuje svou útočnou filozofii.

"Hráči, se kterými jsem mluvil, říkali, že intenzita by mohla být vyšší, když nejsme v držení míče, dokonce i pro rychlé přímé protiútoky, které běžně máme. Mnoho hráčů tak hraje už léta a věří tomu,“ dodal nový trenér Lipska, jakou jedinou změnu plánuje vylepšit po svém předchůdci Julianu Nagelsmannovi.

Rozšíří Barák českou enklávu ve West Hamu? Londýnský klub prý nabízí do Itálie 10 milionů liber

Zdroj: Bundesliga.com