Pardubice hlásí posilu do útoku. Přichází Chytil z Olomouce

Pardubice hlásí posilu do útoku. Přichází Chytil z Olomouce

Dvaadvacetiletý útočník Mojmír Chytil odchází z Olomouce na hostování do Pardubic. Klub z Hané tak vyřešil přetlak v útoku. Informoval o tom server iSport.cz.

Chytil v neděli odehrál letošních premiérových devadesát minut v úvodním kole MSFL, protože v nejvyšší fotbalové soutěži se ve dvou kolech nevešel ani do nominace. A i přestože proti rezervě Baníku odehrál dobrý zápas za a v utkání vstřelil i gól, tak se na delší dobu jednalo o asi jeho poslední zápas v dresu Olomouce.

„Mojmírova aktuální výkonnost a s tím související sebevědomí není úplně na patřičné úrovni,“ vysvětluje kouč Sigmy Václav Jílek, proč útočníka pustí. „Taky musíme brát v potaz, z jakého základního rozestavení budeme vycházet. Nejsme Slavia, která je schopna vzít do Zlína na lavičku pět útočníků. Řešíme to, uvidíme, jak to bude v následujících týdnech vypadat,“ dodal kouč Hanáků. A jak uvedl server iSport.cz, už je prý i je jasno, že Chytil zamíří hned v pondělí do Pardubic. Právě Východočeši v sobotu v Olomouci prohráli 3:2.

„Měli jsme dlouhodobý zájem o Zifčáka,“ cituje iSport.cz asistenta trenéra Pardubic Jaroslava Novotného s tím, že nakonec přijde do města perníku jiný Olomoučák. Chytil by se měl v Pardubicích potkal s kamarádem Jiřím Slámou, který v Pardubicích rovněž hostuje ze Sigmy. „Věříme, že se Slámič vypracuje v takového hráče, jako byl pro nás Surzyn. Už minule doma, když nastoupil, ukázal kvalitu,“ chválí podle iSport.cz důrazného leváka asistent trenéra Pardubic Novotný. Východočeši by si totiž ideálně představovali, že Sláma naváže na Michala Surzyna, jemuž skvělé výkony vysloužily angažmá v Jablonci.

Zdroj: iSport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.