Další velká ztráta pro Spartu, kromě Höjera nenastoupí ani další hráč, naopak Sáček bude k dispozici

Další velká ztráta pro Spartu, kromě Höjera nenastoupí ani další hráč, naopak Sáček bude k dispozici

Pro Monako bude duel se Spartou v rámci 3. předkola LM prvním soutěžním zápasem. „Nevím, co mám čekat. Monako točilo rozestavení, hráče. Pro nás by bylo výhodnější, kdybychom hráli s Monakem po dvou třech kolech francouzské ligy, mohli bychom soupeře lépe přečíst. Monako má ale skvělé hráče a je úplně jedno, kdo nastoupí. Kádr je tak silný, že se ani nebudeme zaměřovat na to, jací hráči nastoupí. Zaměříme se na to, jak budeme hrát proti Monaku,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Pavel Vrba, jehož slova citovalo ČTK (ceskenoviny.cz).

Monako v minulé sezoně ve francouzské nejvyšší soutěži skončilo třetí. „Je pět nadstandardních lig: italská, španělská, francouzská, anglická a německá. Pořadí si můžete udělat, jaké chcete. V těchto soutěžích jsou podle mého názoru nejlepší hráči. Jsou to top ligy v Evropě. Francouzská liga je hodně silná soutěž a Monako hodně silný soupeř,“ upozornil sedmapadesátiletý kouč.

Za Monako hraje i mistr světa a dvojnásobný evropský šampion Cesc Fábregas, jenž hrál v minulosti v Arsenalu i s Tomášem Rosickým. „Fábregas je výborný fotbalista. Říkal jsem Tomášovi, že byl vedle dobrého spoluhráče a že určitě díky tomu hrál v Arsenalu tak dobře. Měl výborné spoluhráče. Samozřejmě, že takoví hráči jsou obrovsky zkušení, mají za sebou skvělou a krásnou kariéru. Jsou to hráči, kteří v těchto důležitých zápasech hrají hlavní roli. Určitě na Fábregase budeme upozorňovat. Je to skvělý hráč,“ přidal trenér Letenských.

Sparta se kromě zraněného Caspera Höjera bude muset obejít i bez Ladislava Krejčího ml., který už odvetu s Rapidem odehrál se sebezapřením a o víkendu proti Liberci nenastoupil vůbec. „Krejda měl svalové zranění, což je otázka několika dnů, kdy bude stoprocentně fit,“ konstatoval přerovský rodák. Naopak k dispozici by měl být Sáček. „Sáček k dispozici bude. Měl ‚pouze' pět stehů pod okem,“ dodal Pavel Vrba, jehož slova citoval web sport.cz.

Zdroj: ceskenoviny.cz, sport.cz