Máme 9 zraněných kluků a většina z nich by atakovala základní sestavu, posteskl si kapitán Viktorie

Máme 9 zraněných kluků a většina z nich by atakovala základní sestavu, posteskl si kapitán Viktorie

Pravděpodobně už víte, že má Plzeň pro novou sezonu i nového kapitána, jímž se stal jednatřicetiletý stoper Lukáš Hejda, jenž operuje ve Štruncových sadech již necelých 10 let.

"Kabina mě před sezonou zvolila kapitánem, moc si toho vážím. Budu se snažit kluky nezklamat a být jim dobrým příkladem. V minulosti jsem sice kapitánskou pásku pár zápasů měl, ale šlo pouze o záskoky," informoval na stránkách gol.cz ostřílený exsparťan.

Ten musel po zlomenině nosu velmi rychle do akce, jehož západočeský soubor totiž momentálně trápí rozsáhlá marodka. I tak si však vede dobře a dokázal ovládnout čtyři zápasy ze čtyř, byť vždy těsně.

"Z našeho mužstva cítím obrovskou vnitřní sílu. Bohemku jsme ve druhé půli předčili v agresivitě, v nasazení. Dřív se říkalo, že hrajeme docela hezký fotbal, ale neměli jsme třeba výsledky. Teď, nechci říct, že hrajeme špatně, ale padáme do střel, dřeme jeden za druhého. Na hřišti se naše soudržnost pozitivně projevuje. Když se nedaří fotbalově, dokážeme to dohnat bojovností. Naše výsledky jsou o to cennější, že máme devět zraněných kluků. Většina z nich by atakovala základní sestavu. Ti, co místo nich nastupují, chytili šanci za správný konec. Klobouk dolů před nimi," chválil na webu gol.cz jednatřicetiletý střední obránce, jehož osobní konto zdobí pět titulů pro mistra české ligy.

Ve čtvrtek jde Bílkova družina v rámci třetího předkola EKL na velšský The New Saints, který Plzeň přivítá v Cardiffu. "Abych se přiznal, zatím o soupeři příliš nevím, jde o klub, který je v Evropě neznámý. Veškeré informace od trenérů ale včas dostaneme, jako obvykle. Co jsem viděl sestřihy zápasů The New Saints na youtube, je to typický ostrovní tým. Bojovný, silový, rychlý. Že proti nám bude stát těžký soupeř, ukázalo druhé předkolo, v němž nastřílel Kaunasu deset gólů. Ale věřím, že pokud podáme náš maximální výkon, pak půjdeme dál. Bude důležité přivézt si z Walesu solidní výsledek do odvety," ozřejmil v interview pro Gól spoluhráč Brabce, Řezníka, Staňka a spol.

Ferencváros - Slavia, Jablonec - Celtic. Bohemians - Sparta. Start PL. Superpohár i finále OH!

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.