Rezerva Sparty okusila porážku na půdě Varnsdorfu, nedařilo se ani Příbrami

Čtyřmi sobotními zápasy začalo třetí kolo FNL a ani v jednom z nich se hosté střelecky neprosadili. Překvapením to bylo hlavně u Brna, které na půdě Prostějova padlo 0:2.

Na lavičce domácích Jiří Jarošík, na té pro hosty zase Richard Dostálek. Takové bylo aranžmá utkání mezi dosud bezbodovým Prostějovem se zatím stoprocentním Brnem. A navzdory prognózám se z vítězství radovali domácí, za které se v ofenzivně laděném duelu prosadili Koudelka se Žákem.

První výhru v sezoně si kromě Prostějova připsala i Opava. jež přetlačila Vyškov. Jediný gól střetnutí vstřelil Lukáš Holík. To v duelu Líšně s Ústím čekali diváci na vstřelenou branku marně.

Na rozdíl od těch v Chrudimi, kde góly padly hned tři. A všechny do sítě hostů z Třince, které vede náročný kouč Franz Straka. Jeho tým tak zůstává stále bez bodu a na posledním místě tabulky, navíc zatím v každém zápase hned třikrát inkasoval.

Středočeská Příbram se postavila na odpor pražské Viktorii Žižkov, ale během první půle branku vstřelit nedokázala. Domácí se po změně stran osmělili a díky trefám Nabijeva a Bazala nakonec slavili výhru 2:0.

Táborsko uhájilo svou baštu před nájezdem Vlašimi a uspělo 2:1. Domácí dostal do vedení již v první půli Matoušek, po změně stran pojistil náskok Plachý. Hosté se zmohli na odpor až v samotném závěru, ale trefa Breda už jen upravila konečný výsledek.

Varnsdorf jasně demonstroval rezervě pražské Sparty, že to v druhé nejvyšší soutěži nebude mít zase až tak lehké. Domácí poslal do vedení již po deseti minutách Lauko. Ve druhém poločase se střelecky prosadil také Djordjic, ale hosté odpověděli trefou Ryneše. Definitivně výhru Varnsdorfu pojistil v závěru opět Djordjic.