TOP 8 nejlépe placených českých hráčů za posledních 365 dní? V první trojce se drží Vydra

TOP 8 nejlépe placených českých hráčů za posledních 365 dní? V první trojce se drží Vydra

Specializovaný magazín Forbes nabídl ve svém posledním tištěném vydání seznam nejlépe placených českých sportovců s největšími příjmy za období od července 2020 do června 2021.

Z listu, který počítá jednotlivé výdělky jako hrubý příjem a to jak z platu klubu, tak z peněz od sponzorů, jsme si dovolili vypíchnout nejlépe hodnocenou osmičku fotbalistů.

Na absolutním vrcholu je největší domácí hvězda a jeden ze dvou nejlepších střelců nedávno skončeného Eura Patrik Schick, jenž má před sebou druhou sezonu v barvách Bayeru Leverkusen.

Přes 100 milionů korun dokázal jít také Tomáš Souček z West Hamu United, jenž už operuje na ostrovech rok a půl a brzy nakoukne již do své třetí sezony Premier League.

Do první trojky se podařilo proniknout také Matěji Vydrovi, jenž má ještě necelý rok smlouvu v Burnley. Ačkoliv toho klient agentury Chovanec Sport příliš neodehrál, finančně se špatně rozhodně nemá a na jeho příjmy nedosahují ani o něco vytíženější beci Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu či Vladimír Coufal z West Hamu United.

Vladimír Darida si vydělal v Berlíně úplně stejnou sumu jako Tomáš Vaclík v Seville. Za oběma zkušenými borci, kteří už překročili třicítku, zaostal o šest milionů korun záložník Jakub Jankto ze Sampdorie Janov.

P.S.: Jen pro srovnání - na světě je na tom nejlépe Lionel Messi, který si za uplynulých 12 měsíců připsal 130 milionů dolarů a nepochybně si nepohorší ani na své pobarcelonské misi.

Nejlépe 8 placených fotbalistů Česka za poslední rok:

1. Patrik Schick (Bayer Leverkusen) - 114 milionů korun
2. Tomáš Souček (West Ham United) - 105 milionů korun
3. Matěj Vydra (Burnley) - 83 milionů korun
4. Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) - 65 milionů korun
5. Vladimír Coufal (West Ham United) - 60 milionů korun
6. Vladimír Darida (Hertha Berlín) - 57 milionů korun
7. Tomáš Vaclík (Olympiakos Pireus) - 57 milionů korun
8. Jakub Jankto (Sampdoria Janov) - 51 milionů korun

Kolářovo velké sebevědomí přechází v laxnost a pramení z toho chyby. Chce to větší pokoru, míní Koller

Zdroj: Forbes