Žádný herní handicap necítím, říká Frýdek a dodává: Věřím, že v Liberci můžeme něco dokázat

Žádný herní handicap necítím, říká Frýdek a dodává: Věřím, že v Liberci můžeme něco dokázat

Dvaadvacetiletý středopolař Christian Frýdek, jehož v minulosti Sparta zapůjčila například Vlašimi, Táborsku nebo Hradci Králové, už patří pár dní Slovanu Liberec.

I když už soutěžní duel nehrál mladší z potomků vicemistra Evropy z roku 1996 dlouho, jako výrazný problém to nevidí. "Nehrál jsem teď 14 dnů, první dvě kola ve Spartě. Cítím se ale v pohodě. Normálně jsem celou dobu trénoval s týmem, takže žádný herní handicap necítím," ozřejmil na stránkách fcslovanliberec.cz nový svěřenec kouče Pavla Hoftycha.

I když už se jednání rozjela ještě před startem Fortuna:ligy, nakonec se vše o něco protáhlo. "Již před měsícem jsem byl v kontaktu s trenérem, když jsme hráli přípravný zápas mezi Spartou B a Slovanem. Řekli jsme si, co čekáme od vzájemné spolupráce. Naštěstí to dopadlo alespoň teď, za což jsem moc rád," přidal na klubovém webu Frýdek, jenž svůj přesun rozebíral i se starším bratrem Martinem Frýdkem z Luzernu, který toho pod Ještědem svého času neodehrál málo.

Na stadionu U Nisy by rád pokračoval ve sbírání zkušeností. "Ligu jsem hrál jen jednou za Spartu. Chtěl bych hrát nejvyšší českou soutěž, prosadit se a věřím, že zde můžeme něco dokázat," vzkázal na fcslovanliberec.cz ambiciózní mladík, který nepřišel do úplně neznámého prostředí. "Kabina je tady super, hodně kluků jsem znal předtím. Potkal jsem se tady s nějakými sparťany. Těším se, až zde budu déle a lépe se poznám s týmem.“

A co názor Pavla Hoftycha? "O Frýďasovi se bavíme již delší dobu. Škoda, že se to táhlo tak dlouho. Je to mladý hráč, který se může rozvíjet. Je šikovný pod hrotem, sice má drobnější postavu, ale je to výborný technický fotbalista. Přirovnal bych ho k Beranovi, který zde působil. Jedinou chybou je možná, že jsem měl více tlačit, aby se k nám připojil již do přípravy," uzavřel šéf liberecké lavičky na adresu hráče, jehož může teoreticky využít již v nedělním domácím klání proti Viktorii Plzeň.

Penner se vrátil z Juventusu do Dynama: Jsem šťastný, že jsem zpátky doma. Doufám, že všem ukážu, že na to mám

Zdroj: fcslovanliberec.cz