Škoda: Slavia? Klukům do kabiny určitě něco slíbím, na hecování ale ani nemám chuť

Škoda: Slavia? Klukům do kabiny určitě něco slíbím, na hecování ale ani nemám chuť

Neustálé dojíždění do Mladé Boleslavi z metropole pětatřicetiletému kanonýrovi Milanu Škodovi žádný problém nedělá. Kdyby však musel jezdit dál, už by to tak dobré nebylo...

Jak ho těší současná bilance tří branek po třech úvodních kolech? "Jsem rád, že jsem se trefil hned v prvním zápase v Plzni, i když nám branka body nepřinesla. Nemusel jsem čekat, kdy se mi povede dát gól, mám to už za sebou. Ve druhém utkání doma s Jabloncem moje dva góly už vedly k vítězství, za což jsem byl rád," přiznal v interview pro magazín Gól dnes již bývalý střelec tureckého Rizesporu.

Jak už se stačil sehrát se středovou formací? "Celkově se jako mužstvo sehráváme. Myslím, že dopředu je to celkem dobré, protože máme středovou řadu velice kvalitní, i podpora beků je velká. Proto jsme v ofenzívě pro soupeře nebezpeční, ale pořád je co zlepšovat. Musíme ale zapracovat na tom, abychom byli od útočníků až po obránce kompaktnější směrem dozadu," přidal na webu gol.cz exslávista s minulostí v Bohemians Praha 1905.

Na současné adrese nastupuje na hrotu útoku s o 17 let mladším Filou, jemuž už se podařilo skórovat také. Všeobecně je v útoku Boleslavi jasně nejstarším, když má kolem sebe výhradně mladé talenty Mužíka, Hampla, Stránského či Píchala. "Určitě si nechá poradit, ale nedělám nějakého chytrého. Vždycky si něco spolu řekneme, když se něco nepovede, tak se ho snažím povzbudit, protože někdy si to mladí hráči berou víc, než je potřeba. Proto se ho snažím spíš uklidnit, že se nic neděje," přidal na gol.cz někdejší reprezentant Česka.¨

Nejbližší ligový program svede nyní šestou Boleslav se Slavií (hraje se 14. 8.) a Škoda určitě bude svou kabinu motivovat. "Klukům do kabiny samozřejmě něco slíbíme. Když zápas se Slavií zvládneme, tak si určitě něco zaslouží. Momentálně si nedovedu představit, jak to bude probíhat, na hecování ani nemám chuť," přiznal v rozhovoru pro Gól starší z bratrů Škodů.

Skláři začali zbrojit. Moldavskou naději už získali, beka z Pobřeží slonoviny si proklepnou

Zdroj: gol.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.