Radši bychom byli ještě trochu víc omlácení, jen kdybychom se mohli prát o Ligu mistrů, přiznal Pavelka

Radši bychom byli ještě trochu víc omlácení, jen kdybychom se mohli prát o Ligu mistrů, přiznal Pavelka
OBSAHUJE OHLASY

0:2 a 1:3. Toť výsledky, které Spartu po konfrontaci s Monakem vyřadily z Ligy mistrů a umístily ji "jen" do Evropské ligy. V úterý večer to na knížecí půdě nezvrátil ani zkušený záložník David Pavelka.

"Myslím si, že jsme mohli začít lépe, měl jsem šanci v první minutě, to mohlo se zápasem udělat leccos. Mrzí mě to samozřejmě hodně. Věřili jsme, že rychlý gól může Monako rozhodit. Ta šance přišla, ale bohužel jsem balon netrefil dobře, šajtlí někam do tribuny. Pak jsme měli ještě další náznaky, mohlo se to pro nás vyvíjet lépe. Ale nakonec ukázali svou kvalitu a zaslouženě vyhráli," přiznala na webu sparta.cz bývalá opora turecké Kasimpasy.

Mohlo by vystoupení na monacké půdě opět posunout letenské mladíky? "Jednoznačně to mladým hráčům ukázalo, že se mají šanci dostat na tuhle úroveň. Viděli extra třídu, je to pro ně obrovská motivace. V některých pasážích si dokázali, že i s takovými kluby se dá hrát. Jen víc takových zápasů," přidal na klubovém webu člen širšího kádru české reprezentace.

Co se mu líbilo na hře AS a co by naopak vyzdvihl na výkonu družiny Pavla Vrby? "Rychlost a šikovnost hráčů Monaka, ta byla velká, ale to viděl každý. Mě zaujala i ta jejich taktická vyspělost, kterou ukázali. Je to hodně vyspělý tým. Co se týče nás, potkali jsme těžkého soupeře, ale jak jsem říkal, v některých pasážích jsme si ukázali, že to jde. Je třeba tomu dál věřit a podobnými zápasy se posouvat dál," zaznělo z úst Pavelky.

Slavnému "S" stále chybí několik hráčů a program se mu teď na chvíli uklidní. Minimálně do doby, než začnou boje v EL. "Asi se to tak dá vzít, ale všichni bychom odpočinek vyměnili za to, abychom postoupili. Radši bychom byli ještě trochu víc omlácení, jen kdybychom se mohli prát o Ligu mistrů. Marodku máme širokou, ale vždy tu máme dost připravených hráčů na to, abychom dali dohromady kvalitní sestavu," uzavřel na sparta.cz bojovně naladěný Pavelka, jehož tým se v sobotu představí v Ďolíčku proti domácím Klokanům.

Zdroj: sparta.cz