Je zvláštní, že se liga hraje snad se šesti různými druhy míčů, kroutí hlavou Nguyen ze Slovácka

Je zvláštní, že se liga hraje snad se šesti různými druhy míčů, kroutí hlavou Nguyen ze Slovácka

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen s minulostí v Liberci či Vlašimi už má za sebou ve Slovácku dva ligové duely a dva zápasy v pohárové Evropě. Už se v Uherském Hradišti zcela adaptoval?

"Je to příjemná změna. Lidé jsou tady skvělí, od trenérského štábu cítím obrovskou důvěru. Celkové zacházení se mnou je úplně někde jinde. Je to takový lidský přístup. Ne že by byli v Liberci na mě zlí. Ale ve Slovácku mi to přijde ještě lepší," pochválil současného chlebodárce exsparťan, jehož vyjádření vyšlo na iSport.czů

Ke změně ho zlákala právě možnost spolupráce s Martinem Svědíkem. "Trenér byl jedním z důvodů, proč jsem sem přišel. I ke gólmanům si vždycky řekne svoje. Vím, že je na ně hodně náročný. Ale přináší to svoje ovoce. Je to výborný kouč. Dokáže na hráče přenést to, co chce hrát. Vycházíme spolu velmi dobře lidsky a rozumíme si i po fotbalové stránce," liboval si na stránkách Deníku Sport vytáhlý strážce svatyně.

Po úvodních třech kolech jsou Petržela, Kadlec, Sadílek a spol. pátí. Herně je Nguyen tedy zatím spokojený. "Defenziva fungovala skvěle už minulý rok. Doufám, že zápas od zápasu se to ještě bude zlepšovat a uděláme velký úspěch. Je znát, že jsou v obraně zkušení hráči. V Liberci byl nejstarší jednatřicetiletý útočník Rabušic. V tomto směru je to obrovská změna. Je trošku zvláštní dirigovat takové borce jako je Michal Kadlec. Od Káci můžu sám čerpat nové zkušenosti," objasnil na stránkách isport.blesk.cz Nguyen.

Tomu v nedávném utkání v Doosan aréně ale příliš nešla rozehrávka nohama, což sám přiznal. "Bavil jsem se o tom s Jindrou Staňkem. Říkal, že na ten balon si zvykal asi měsíc. Je zvláštní, že se liga hraje snad se šesti různými druhy míčů. Každý je jiný. Trvá, než si na něj člověk zvykne. Tím se nevymlouvám. Ale jsou to věci, které výkon ovlivňují. Při rozehrávce nohou jsem se v Plzni necítil dobře. Aspoň jsem pak něco chytil a klukům pomohl. V tomto je to taky jiné než v Liberci. Tam jsem měl pokyny zpracovat balon a hrát dlouhej. Nebo to maximálně odehrát na dva doteky. Ve Slovácku se úplně nakopávat nechce. Tento styl mě baví víc. Samozřejmě z toho můžou vyústit chyby, ale nejsem typ gólmana, co hraje vyloženě na riziko," přidal na stránkách Sportu konkurent o rok staršího slovenského gólmana Pavola Bajzy.

V jeho dohodě o hostování je zakotvena opce, jejíž uplatnění by bylo snazší po dalším postupu v pohárové Evropě. Nic takového se však nestalo a tak se vše bude muset ještě vyvrbit. "Slovácko by přestup chtělo, ale je to skromnější klub. Uvidíme. Ještě je na rozhodnutí čas, během roku se může stát spoustu věcí. Klub si nedává vyloženě za cíl postoupit do pohárů. Ale když vidím, na jaké úrovni je mužstvo, mohlo by se to povést. Když to srovnám s Libercem, za mě je tady kvalita o něco vyšší. Snažíme se hrát s balonem, zatímco v Liberci se hlavně nakopávalo. Někdy to byla hra na náhodu," neměl problém přiznat v interview pro iSport.cz Nguyen, jehož mužstvo má před sebou domácí klání s hradeckým nováčkem.

Vedení Sklářů vyvolalo jednání s nejzkušenějšími hráči. Je přesvědčeno, že se situace začne rychle obracet k lepšímu

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.