Načasování přestupu do Sparty nebylo šťastné, přiznal zpětně Chvátal: Teď cítím, že mám čistou hlavu a vím, co chci

Načasování přestupu do Sparty nebylo šťastné, přiznal zpětně Chvátal: Teď cítím, že mám čistou hlavu a vím, co chci

Během letní přípravy dokázal, že může být platnou tváří v týmu. Po dvou letech se tak pětadvacetiletý slovenský záložník Juraj Chvátal vrací do Olomouce, aby pomohl týmu kouče Jílka k co nejlepším výsledkům. V posledním ligovém kole proti Pardubicím figuroval v základní sestavě a nevedl si zle, což mu dává sílu do dalších utkání. Třeba již proti Českým Budějovicím, se kterými Sigma změří síly v sobotu v domácím prostředí Androva stadiónu.

Někdejší mládežnický reprezentant byl vnímán jako velký slovenský talent, což neuniklo také pozornosti v zahraničí. Už během působení v Senici byl na stáži v holandském Haagu, později si jej vyhlédla pražská Sparta, kde se však nedokázal prosadit.

„Do Sparty jsem přišel společně s Ivanem Schranzem za trenéra Lavičky, jemuž dělal asistenta trenér Jílek. Trenér byl super, komunikoval s námi, věděl, že potřebujeme čas, abychom se zapracovali. Po půl roce skončil a přišel trenér Ščasný. Poté se tam vystřídala spousta trenérů. Každý trenér vyznává něco jiné. Pořád to byla fotbalová škola, někdy horší, někdy lepší,“ vzpomíná na zkušenost, kterou mu anabáze na Letné přinesla.

Aktuálně obléká barvy Sigmy a zmiňované ligové utkání s Pardubicemi se mu herně vydařilo. „Při prvním působení v Olomouci jsem nebyl nastavený tak, jak bych měl být. Teď cítím, že mám čistou hlavu a vím, co chci. Neřeším věci, které nemůžu ovlivnit. To jsem předtím stále řešil, proto moje koncentrace a práce nebyla dobrá. Tohle vše se potom odráží na hřišti. Momentálně se cítím skvěle na hřišti i v kabině,“ pokračoval slovenský záložník v rozhovoru pro sigmafotbal.cz.

Uplynulý víkend měla Olomouc změřit síly s aktuálním mistrem ze Slavie, ale pražský klub si vymohl odklad z důvodu náročného programu. Nyní stojí v cestě Budějovice, které umí nepříjemně kousat. „Českou ligu jsem sledoval i ze Slovenska a Budějovice jsou kvalitní tým. Sledoval jsem je i kvůli některým bývalým hráčům ze Žiliny. V domácím prostředí chceme porážet kohokoliv, ať už je v tabulce nad námi nebo za námi. A zároveň podat výkon, jenž se bude líbit divákům,“ dodává Chvátal.

Každý z týmu má u mě dveře otevřené, říká legendární Zavadil. Jak se ocitl zpátky v Brně a uvidíme ho na hřišti i v příští sezoně?

ZdroJ: sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.