Bílek: Průběžně jsme na tréninku kopali penalty. Věděl jsem, že dobrých střelců máme hodně

Bílek: Průběžně jsme na tréninku kopali penalty. Věděl jsem, že dobrých střelců máme hodně
OBSAHUJE OHLASY

Viktorii se odveta proti The New Saints povedla a venkovní prohra 2:4 byla v Doosan aréně smazána po výsledku 3:1. Následné pokutové kopy už pak v Doosan aréně ovládla západočeská družina poměrem 4:1 a na play-off o Konferenční ligu se může těšit právě ona.

"Jsem rád, že jsme utkání vyhráli a postupujeme dál, všechno ostatní k tomu je příjemné. Vážím si toho, že lidi přišli, povzbuzovali a hnali nás až do konce. Je důležité, když cítíte podporu fanoušků a ta tady byla, takže jim patří velké dík," uvedl po rozuzlení hlavní kouč Michal Bílek.

Svému mužstvu věřil po celou dobu. "Říkal jsem klukům, že jsme schopni jim dát góly, a to se vyplnilo. Nebylo to jednoduché, bylo to hodně upracované a vybojované, ale otočili jsme další velmi těžký zápas. Hráči ukázali určitou sílu a věřím, že je to povzbudí do další práce," přidal na fcviktoria.cz velezkušený trenérský odborník.

Dvě změny v sestavě realizoval již po třiceti minutách. "Udělali jsme to, protože jsme brzy inkasovali po standardce. Chtěli jsme mít na hřišti hráče, kteří umí jeden na jednoho a zároveň jsme tam poslali druhého útočníka. Potřebovali jsme posílit ofenzivu a jsme rádi, že jsme to otočili a postoupili," mnul si ruce kouč, jenž před příchodem na západ Čech pracoval v Kazachstánu.

Bílek se nebál ani penaltového rozstřelu. "Průběžně jsme na tréninku kopali penalty. Věděl jsem, že dobrých střelců máme hodně. Věřil jsem všem, kteří na ní šli, že je budeme proměňovat. Jsem rád, že to takhle vyšlo. Zároveň nás podržel Aleš Hruška… Byl to skvělý konec," usmíval se šéf Chorého, Hrušky a spol., jehož ohlasy přinesl web fcviktoria.cz.

Je zvláštní, že se liga hraje snad se šesti různými druhy míčů, kroutí hlavou Nguyen ze Slovácka

Zdroj: fcviktoria.cz