Beauguel obhajoval své nesportovní chování: Mířilo jen ke dvěma hráčům, protože se chovali arogantně

Beauguel obhajoval své nesportovní chování: Mířilo jen ke dvěma hráčům, protože se chovali arogantně

I když se současná plzeňská jednička Jean-David Beauguel na sociálních sítích velmi často vyjadřuje k nesportovnímu chování a zejména k rasismu, ani on sám není úplně svatý.

Když se jeho Plzni podařilo vyřadit na pokutové kopy velšský celek The New Saints FC, bývalý forvard Dukly nebo Zlína žádné velké gentlemanství neukázal, protivníkovi se vysmíval, mával jim na rozloučeno a vyháněl je z trávníku Doosan arény, s tím, že tak následně činil i ve společnosti kolegů Tomáše Chorého a Jakuba Brabce.

"To, co tam předváděl Beauguel, bylo krajně nesportovní. Po takovém výsledku to chápu o to míň," kroutila hlavou jedna z fanynek, jejíž názor publikoval portál sport.tn.nova.cz.

Dotyčné chování neuniklo ani příznivcům. "Vy si pořád stěžujete na rasismus a jak se čeští fanoušci chovají hrozně špatně. ANO, někdy je to šílené a špatně! Ale podívejte se na svoje chování k soupeři po dnešním zápase s podprůměrným týmem z Walesu. Kážete vodu a sám pijete víno," přidal další z příznivců, jehož slova nabídl portál Nova Sportu.

Na odpověď samotného devětadvacetiletého svěřence Michala Bílka se dlouho nečekalo. Zkušený útočník se hájil tím, že se choval špatně jen kvůli dvěma konkrétním hráčům, kteří si to měli zasloužit. Neudržel tedy nadhled a řídil se heslem "oko za oko, zub za zub"...

"Někteří píšou, že jsem se nechoval sportovně. Zaprvé bych podotkl, že toto mé chování mířilo pouze ke dvěma hráčům, protože oba se chovali arogantně, když jsme hráli v Cardiffu. Nedokážete si představit, co se dělo během zápasu a následně v tunelu po utkání. Ke zbytku týmu jsem ve čtvrtek přišel a popřál jim štěstí. Pokud mě respektují ostatní, taky je respektuji. Jinak mi jsou ukradení," uvedl na svém Twitter účtu vytáhlý kanonýr ze Štruncových sadů, jehož tým čeká čeká ve 4. předkole EKL přední bulharské mužstvo CSKA Sofia.

Bílek: Průběžně jsme na tréninku kopali penalty. Věděl jsem, že dobrých střelců máme hodně

Zdroj: port.tn.nova.cz