Lipsko nečekaně ztratilo na hřišti Mohuče, Leverkusen si veze z Berlína pouhý bodFlashscore
Fotbalisté Bayeru Leverkusen i s Patrikem Schickem v sestavě vstoupili do nové sezony bundesligy remízou 1:1 na půdě Unionu Berlín, čímž pokazili soutěžní premiéru trenéra Gerarda Seoana u týmu. Obhájce trofehe, mužstvo Bayernu Mnichov, uhrálo už v pátek stejný výsledek v Mönchengladbachu.

Schick měl už ve druhé minutě slušnou šanci, brankář Luthe mu ji ale zneškodnil. Za pět minut pak vedení Unionu Unionu trefil Awoniyi, na jehož gól odpověděl Diaby.

V základní sestavě nastoupil v sobotu i Janem Morávek, jehož Augsburg ale podlehl doma 0:4 Hoffenheimu. Za hosty nenastoupil zraněný bek Pavel Kadeřábek, pouze na lavičce domáících pak zůstal  brankář Tomáš Koubek. O góly hostů se postarali Bruun Larsen, náhradníci Adamjan s Rutterem a Rudy.

Bravurní výkon předvedl v sobotu útočník Dortmundu Erling Haaland,. Tenv prvním poločase připravil góly Reusovi s Hazardem a ve 34. minutě se poprvé trefil sám. Po pauze pak asistoval u Reynovy branky a v 70. minutě zakončil své velké představení druhou trefou, čímž vystřílel svému týmu vítězství 5:2 nad Frankfurtem.

Už v pátek pak mnichovský Bayern uhrál plichtu 1:1 v Mönchengladbachu. Domácí vedli po trefě Alassaneho Pley, těsně před koncem první půle ale vyrovnal Robert Lewandowski.

Hosté tak navázeli na nepříliš povedenou letní přípravu, v níž zaznamenali remízu a tři porážky. Jednu z nich jim tak připravil právě jejich sobotní soupeř.

Překvapivý výsledek nabídlo nedělní pokračování úvodního kola Bundesligy. Mohuč uhájila svou půdu, před Lipskem, když jedinou trefu utkání zaznamenal ve třinácté minutě Niakhate.

Bundesliga - 1. kolo:Mönchengladbach - Bayern Mnichov 1:1 (1:1)Branky: 10. Plea - 42. LewandowskiAugsburg - Hoffenheim 0:4 (0:1)Branky: 37. Bruun Larsen, 79. Adamjan, 87. Rutter, 90.+5 RudyBielefeld - Freiburg 0:0Branky: 55. a 76. Kempf, 30. Endo, 36. Klement, 61. Al Ghaddioui - 90.+3 LewelingUnion Berlín - Leverkusen 1:1 (1:1)Branky: 7. Awoniyi - 12. DiabyWolfsburg - Bochum 1:0 (1:0)Branky: 22. WeghorstDortmund - Eintracht Frankfurt 5:2 (2:1)Branky: 34. a 70. Haaland, 23. Reus, 32. Hazard, 58. Reyna - 27. Passlack, 86. Hauge

Mohuč - Lipsko 0:1 (0:1)Branka: 13. Niakhate

1. FC Köln - Hertha 3:1 (1:1)Branky: 41. Modeste, 52. a 55. Kainz - 6. Jovetić