Jemelka je opět ve hře, Sigmu ale možná zase brzy opustí! Chci zpátky do ciziny, netají se stoper

Jemelka je opět ve hře, Sigmu ale možná zase brzy opustí! Chci zpátky do ciziny, netají se stoper

Byly doby, kdy o něj stála obě pražská "S". O něco později i přední celek z Kazachstánu. Sigma ale svého odchovance Václava Jemelku pustila do ciziny až loni, a to na hostování do belgického Leuvenu. Nyní už je spolehlivý stoper zase zpátky a v sobotu naskočil do bláznivého utkání s Českými Budějovicemi (3:3), zároveň má ale příslib, že na sílu už ho v klubu držet nikdo nebude. 

Jelikož trenéru Sigmy Václavu Jílkovi chyběla pro duel s Dynamem ostřílená dvojice stoperů Roman Hubník s Václavem Benešem, jeho první volbou byl logicky Jemelka. Obrana s ním sice třikrát inkasovala, zároveň se ale zapsal mezi střelce. Tím částečně odčinil první trefu hostů, která šla jednoznačně za ním.

"Dobře vím, že to vzadu nebylo ideální, ale nakonec to dobře dopadlo. Byla to jen otázka času, kdy i do sítě soupeře začnou padat branky. Chtěli jsme vyhrát, ale bod nakonec bereme a jsme za něj rádi," uvedl šestadvacetiletý obránce.

Zajímavé je, že v utkání skóroval jak on, tak i jeho parťák na stoperu, Francouz Florent Poulolo. "Hodně jsme si toho v zápase vyříkávali. Byli jsme pak všichni šťastní, že  jsme po jeho trefě aspoň remizovali," přiznal Jemelka, jehož v přípravě brzdily zdravotní problémy.

Přinesl si je už z Leuvenu, který na něj po sezoně neuplatnil opci, čímž ho vrátil zase na Hanou. "Ale chtěl bych zpátky do ciziny," netají se Jemelka, jehož prvotním cílem je teď vrátit se do formy a usadit se v sestavě.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.