Nešpor respektuje rozhodnutí Jílka, že sází na jiné hráče: Už mi není 20, abych to vnímal negativně

Nešpor respektuje rozhodnutí Jílka, že sází na jiné hráče: Už mi není 20, abych to vnímal negativně

Jednatřicetiletý forvard Martin Nešpor si vysloužil novou smlouvu se Sigmou díky předešlé klauzuli o počtu odehraných zápasů a minut. Kvůli větší konkurenci však nyní nehraje a o své místo pod hanáckým sluncem musí více bojovat.

První tři ligové duely sezony 2021/2022 se ho vůbec netýkaly. Jaká je jeho nynější pozice v prvním mužstvu? "Tohle se ve fotbale děje. Člověk si z toho má vzít pozitiva a musí makat dál, aby udělal progres. Musím víc pracovat, abych přesvědčil trenéra a dostal příležitost. Bylo mi řečeno, že přišli dva útočníci, kteří by měli dostávat víc prostoru. Budu nicméně bojovat, abych se do základní sestavy vrátil. Nic jiného mi ani nezbývá. Respektuji rozhodnutí trenéra, že sází na jiné hráče. Do každého tréninku teď musím chodit maximálně připravený, abych si řekl o šanci," uvedl v interview pro server fortunaliga.cz muž se zkušenostmi z albánské i polské nejvyšší soutěže.

Jak těžké je zápolit s letními posilami Davidem Vaněčkem a Antonínem Růskem? "Když se na to člověk podívá v globálu, je to jednoduché. Bude hrát asi ten, který bude podávat nejlepší výkony a střílet góly. Trenér zvolil od začátku sezony nějakou vizi, na níž teď sází. Sezona je však dlouhá, během ní se může cokoliv změnit. Pro každého hráče, nejen útočníka, je složité vypořádat se s rolí nehrajícího. Záleží ale také na povaze. Potkal jsem spoustu hráčů, kteří si s tím nelámali hlavu. Už mám také věk na to, abych byl spíš pozitivně naladěný a na každém tréninku se snažil přesvědčit trenéra, aby mě vzal na lavičku. Pokud by mě pak na nějakou tu minutu „hodil“ do hry, je potřeba si toho vážit. Musím mu dokázat, že na hřiště patřím. Konkurence je součástí profese fotbalisty. Neděláte individuální, ale týmový sport," zopakoval někdejší útočník Bohemians 1905, Mladé Boleslavi či Sparty.

Nelehkou roli náhradníka už během své profesionální dráhy ochutnal nejednou. "Zažil jsem to několikrát. Vzpomínám například na angažmá ve Spartě, kde bylo opravdu složité a komplikované dostat se do sestavy. Tehdy tam hráli Roman Bednář, David Lafata, Václav Kadlec. V Polsku měli v každém kádru čtyři, pět útočníků. Hrál ten lepší, který zapadal do trenérova konceptu a dával branky. Taková situace je normální. Už mi není dvacet, abych ji vnímal složitě, negativně," zaznělo na webu fortunaliga.cz z úst ostříleného rodáka z Prahy, jenž by rád šel do akce alespoň na chvíli už na zlínské Letné.

Glosa Honzy Rajnocha: Moc se mi líbí varianta s Pulkrabem na hrotu a Hložkem pod ním, z Baníku už zase cítím sílu

Zdroj: fortunaliga.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.