Glosa Honzy Rajnocha: Moc se mi líbí varianta s Pulkrabem na hrotu a Hložkem pod ním, z Baníku už zase cítím sílu

Glosa Honzy Rajnocha: Moc se mi líbí varianta s Pulkrabem na hrotu a Hložkem pod ním, z Baníku už zase cítím sílu
GLOSA

Na Ligu mistrů s českou účastí musíme nejméně na rok zapomenout. Je to obrovská škoda, že to Slavia nezvládla. Byla pod obrovským tlakem, všichni přiznávali nervozitu, bylo jasné, o co se hraje. Slavia měla postoupit, ale dál jde nikoliv lepší, nýbrž šťastnější tým. Je jasné, že to bude znamenat i finanční výpadek. Čísla za účast ve skupině Ligy mistrů mluví jasně a mít je a nemít, to je sakra rozdíl. Teď je cílem Slavie Evropská liga, kde by ve skupině čekalo tým také dost zápasů, ale začíná se přece jenom mluvit o redukci kádru, což si myslím, že je pochopitelné.

V Edenu muselo vládnout po konci s Ferencvárosem obrovské zklamání. Možná bylo chybou, že se odkládal zápas s Olomoucí, za sebe říkám, že by to Slavii herně pomohlo. Ale tím neříkám, že kdyby proti Sigmě hrála, tak že by to s bojem o skupinu Ligy mistrů dopadlo dobře. Teď bude hlavně důležité, aby Slavia zvládla dvojzápas s Legií Varšava. Zaslechl jsem, že teď přijede horší soupeř, než byli Maďaři, fanoušci Legii možná trochu podceňují, ale já bych se měl na pozoru. Já samozřejmě věřím, že to Slavia zvládne. Bylo by to dobře nejen pro ni, ale i pro celý český fotbal.

Následný těžký ligový zápas v Boleslavi ale Slavia zvládla. Když hrajete s tak silným soupeřem, tak nesmíte chybovat, musíte pořádnou porci štěstí, a ještě navíc musejí hráči podat nadprůměrné výkony. To se ale Boleslavi nepodařilo. Samozřejmě je tu situace ohledně neuznané branky Boleslavi. Já jsem tam za sebe žádný velký faul neviděl. Co mě v té souvislosti zaujalo ještě víc, že hráč Karafiát, který patří Slavii, ale v Bolce hostuje, tak řekne, že na druhé straně by gól platil. To bych od kmenového fotbalisty Slavie opravdu nečekal, i když vím, že emoce na hřišti i po zápase jsou velké. Za mě to bylo ohledně gólu od sudího nešetrné rozhodnutí a myslím, že to faul nebyl. Kdyby branku uznal, jistě by se ráz zápasu změnil a výsledek mohl být jiný, přesto tvrdím, že by Slavia utkání zvládla. Hodně vidět byla kromě chyby gólmana i červená karta Smrže a jak znám trenéra Karla Jarolíma, tak takové věci jen tak nepřejde. To si bude ještě hodně dlouho pamatovat.

Čtvrtou výhru v řadě chtěla Sparta, ale v Ďolíčku ji Bohemka zaskočila obrovským tempem. Letenští kupili chyby a Bohemka zaslouženě vedla. Ve druhé půli to ale k vítěznému konci dovést nezvládla. Tady se ukázalo jako rozhodující, stejně jako v jejích zápasech s Plzní nebo v Jablonci, že nedala víc než jeden gól. Po přestávce se Sparta rozběhala, byla lepší a ve výsledku je z toho asi spravedlivá remíza. Je taky pravda, že bod byl trenéru Vrbovi málo. Pokud se na Letné mluvilo o titulu, tak tohle je samozřejmě ztráta. Ovšem Sparta se dala na nějakou cestu a je otázkou, zda to na ten titul bude stačit už v této sezoně.

Csaplárovy vzkazy pro Spartu i Slavii sedí. Kauza Pelta? Dělá z nás disciplinárka blbce? Coufala Baček zablokoval

Co Letenské určitě trápí, to je marodka. Je to fakt divný, protože se to opakuje rok co rok. A je jasné, že týmu chybějí lídři, ať už jde o oba Krejči nebo třeba Dočkala. Zrovna on by podle mě v Ďolíčku dokázal hru zklidnit, umí si v takových zápasech poradit. Přečte hru, najde si prostor. Karabec se zlepšil až ve druhé půli, Sparta v něm má obrovský potenciál do budoucna. Moc se mi pak taky líbila varianta s Matějem Pulkrabem na hrotu a Hložkem pod ním. Čekal jsem, že na ni Sparta vsadí dřív, uvidíme, jak to bude dál.

Určitě bych chtěl po tomhle kole zmínit Baník Ostrava. Na začátku sice prohrál v Jablonci, ale podal tam výborný výkon. Další tři zápasy už tým trenéra Smetany zvládl. V týmu se hodně zvedla konkurence. Hráči, co měli dřív místo v sestavě jisté, ho teď už jisté nemají. Trenér dokázal tým dostat do pozoru a všichni makají na tréninku i v zápasech na 1000 procent. Myslím, že teď to v Ostravě zase fotbalově hoří a Baník má šanci zabojovat o přední příčky. Tým je typologicky skvěle složený a hráči jako Almasi, Sor a Klíma jsou hodně zajímaví. Když si k tomu přidáte fantastické fanoušky a variabilitu týmu, každému musí být jasné, že se proti Ostravě nebudou body získávat lehce. Atmosféra v klubu se změnila a přijde mi, že v Baníku teď všichni táhnou za jeden provaz více než dřív. Moc se už těším na utkání Baníku na Slavii.

Stoprocentní je v lize stále i Plzeň. První půle zápasu v Liberci byla nekoukatelná, pro fandy to celkově nebylo nic moc. Ale tří body Viktorka uhrála a ukázaná platí. Zvláště, když měli její hráči v nohách 120 minut pohárového souboje s TNS. Michal Bílek dal tým dohromady, drží parta a jsem zvědavý, jak to půjde Plzni dál.

Takže čtvrté kolo máme za sebou, tabulka se vyvíjí zajímavě, i když tak trochu dle očekávání. Každopádně já se těším na další víkend a budu držet palce Slavii, Plzni a Jablonci v pohárové Evropě…

Ocitne se Bah po boku Žambůrka? Slávistu láká nováček Premier League, který skalpoval Arsenal