Rada: Už si nedokážu představit, že bych měl odejít jinam, věřím, že ještě nějaký rok v Dukle zvládnu

Rada: Už si nedokážu představit, že bych měl odejít jinam, věřím, že ještě nějaký rok v Dukle zvládnu

Služebně nejstarším hráčem Dukly je brankář Filip Rada, jenž působí na Julisce již více než čtrnáct let, což už přeci jen nějaká doba je...

"Nestává se často, aby některý hráč byl tak dlouho v jednom klubu. Každý má sen zahrát si za některý z top týmů ve světě, což se mi nepodařilo, ale vůbec nad tím takhle nepřemýšlím. V Dukle jsem rád a už si nedokážu představit, že bych měl odejít jinam. Tady kariéru dohraju. Cítím se dobře, nechci ještě končit. Věřím, že ještě nějaký rok v Dukle zvládnu," uvedl syn jabloneckého kouče Petra Rady, jehož slova nabídl web fkdukla.cz.

V září oslaví již 37 let. Pakliže by ještě pár sezon vydržel, mezi třemi tyčemi by mohl oslavit i čtyřicítku. "Gólman získává zkušenosti postupně. Mladí brankáři kolem osmnácti dvaceti let ještě nejsou zcela komplexní a každým tréninkem a zápasem se učí. Našli bychom určitě pár výjimek, ale zkušenosti v herních situacích jsou podle mého názoru u brankářů velice důležité. Proto najdeme brankáře, kterým je třeba 39 nebo 40 let a pořád chytají na slušné úrovni. Dokud se člověk v bráně cítí dobře, tak není důvod se vyšším věkem zaobírat. Pro mě je to jen číslo," přiznal na fkdukla.cz svěřenec kouče Bohuslava Pilného.

Protože je v dejvické kabině nejstarší, nabízí se role lídra. "Ale je nás víc. Třeba Honza Peterka, Jirka Piroch, Dan Kozma, to jsou další zkušení kluci, kteří si umí v kabině vzít slovo. Když je potřeba, tak se navzájem doplníme a funguje to. Jsem za tu roli rád. Můžu a chci pomáhat mladým klukům, pro které nemusí být jednoduché hrát dospělý fotbal," přidal na fkdukla.cz Rada.

Jak se mu líbí současný tým Dukly, který by měl papírově skončit výše, než tomu bylo uplynulou sezonu? "Zase tak velká obměna nepřišla. Trenéři si mužstvo doplnili na několika postech a zatím se to ukazuje jako dobrý krok, ale uvidíme dál. Na hřišti máme dobrou partu a co je důležité, tak nám to funguje i mimo něj. Mám z toho dobrý pocit. Je jen na nás, jestli to přeneseme i do zápasů. Každý by řekl, že můžeme být spokojení, ale pořád jsme na začátku. Nechci nic podceňovat nebo říkat, jak všechno perfektně funguje. Uznávám, že zatím máme výsledky dobré, ale pořád je na to příliš brzy. Můžeme si to vyhodnotit až po desátém nebo patnáctém kole. Tam se uvidí, jak na tom jsme," zakončil na stránkách fkdukla.cz brankář aktuálního lídra FNL, jehož čeká v neděli výjezd na půdu Táborska.

Glosa Honzy Rajnocha: Moc se mi líbí varianta s Pulkrabem na hrotu a Hložkem pod ním, z Baníku už zase cítím sílu

Zdroj: fkdukla.cz