Úleva pro Boleslav, pojistila si jedny z nejzajímavějších ofenzivních talentů Česka, o které je zájem i v zahraničí

Úleva pro Boleslav, pojistila si jedny z nejzajímavějších ofenzivních talentů Česka, o které je zájem i v zahraničí

Dlouhodobě ambiciózní Mladá Boleslav si dlouhodobě zavázala dvojici nadějných odchovanců, jimiž jsou sedmnáctiletý Lukáš Mašek a osmnáctiletý Vojtěch Stránský.

Mašek se připravuje s boleslavským áčkem již od léta 2019 a ve Fortuna:lize nasbíral k tomuto datu sedm vystoupení, s tím, že nedávno asistoval u branky Jiřího Skaláka.

Mašek, mládežnický reprezentant Česka, na něhož už se vyptávaly obě slavná pražská "S", se zavázal současné adrese na příští dva ročníky do 30. června 2023.

O rok starší autor šesti prvoligových startů Stránský podepsal dokonce čtyřletý kontrakt, jenž ho udrží v Boleslavi až do léta 2025.

Vše pomohl upéct agent Viktor Kolář. "Podpis nových smluv obou hráčů je potvrzením jejich dosavadní práce a také důvěry, kterou v jejich fotbalovou budoucnost vedení Boleslavi má. Vojta Stránský i Lukáš Mašek patří bezesporu mezi nejzajímavější ofenzivní talenty Česka. Oba mají předpoklady pro moderní fotbal, nechybí jim pracovitost i zdravé sebevědomí. Zájem o ně byl v klubech v Česku i v zahraničí, v Boleslavi však udělali maximum pro jejich udržení. Oba hráči dostávají postupně šanci prokázat své kvality v ligových duelech, vedle hráčů typu Marka Matějovského nebo Marka Suchého je pro ně navíc přínosem každý jednotlivý trénink," uvedl manažer na stránkách fkmb.cz.

Spokojen s pokračováním talentů v Boleslavi je i její prezident Josef Dufek. "Jsem rád, že se naši odchovanci prosazují v prvoligovém kádru a vzbuzují zájem fotbalových expertů v tuzemsku i zahraničí. Patří za to poděkování našim žákovským i dorosteneckým trenérům, ovšem také Karlu Jarolímovi od dospělého áčka, že podporuje jejich sportovní růst účastí na tréninkové i zápasové činnosti na prvoligové úrovni, a především rodičům obou hráčů za péči a podporu, kterou svým synům věnují," uzavřel na fkmb.cz první muž aktuálně osmého celku prvoligového peletonu.

Obří lazarety ve Slavii, ve Spartě i v Plzni. Je to normální? Na začátku sezony? Co dělají v klubech špatně?

Zdroj: fkmb.cz