Rána pro Plzeň! Odejít chce hlavní hvězda týmu, důvod vás asi moc nepřekvapí

Rána pro Plzeň! Odejít chce hlavní hvězda týmu, důvod vás asi moc nepřekvapí

Vedení Viktorie Plzeň musí řešit velký problém. Po odchodu z české ligy totiž zatoužila největší hvězda týmu, kanonýr Jean-David Beaguel. Tomu se nelíbí liknavý přístup vedení soutěže k přetrvávajícímu rasismu na tribunách.

Že je rasismus v Česku opravdu problém, doložilo i nedávné utkání Sparty s Monakem. Kvůli nevhodnému chování několika jedinců v ochozech totiž vážně hrozilo, že se zápas ani nedohraje. Už předtím se přitom "fanoušci" Pražanů projevili stejným zůsobem při zápase s Olomoucí, kdy se terčem jejich opičích skřeků stal Florent Poulolo.

Na rasismus na stadionech opakovaně upozorňuje i Beauguel, který kvůli tomu českou ligu dost možná opustí. Podle Sport.cz je připraven dohrát tuto sezonu a pak zamířit pryč.

"Vadí mu rasismus v lize. David je na tohle téma hodně citlivý a zdá se mu, že se s tím problémem nic nedělá, proto naznačil, že by rád z klubu odešel," řekl pro Sport.cz zdroj blízký vedení klubu.

Je jasné, že o nabídky mít Beauguel nouzi nebude. V minulé ligové sezoně hned třináctkrát skóroval, v té aktuální se ve čtyřech zápasech prosadil zatím třikrát.