Brněnské derby okusilo i fanoušky na hrací ploše, Žižkov si dělil body s Ústím

Brněnské derby okusilo i fanoušky na hrací ploše, Žižkov si dělil body s Ústím

Fotbalisté Příbrami mají problém. Z posledních pěti utkání vyhráli jen to pohárové na hřišti pražské Admiry, ve druhé lize se však trápí. A potvrdili to i v sobotu, kdy doma padli 0:2 s B-týmem Sparty. 

Příbram sice proti rezervě Sparty nepředvedla až tak špatný výkon, jenže co z toho, když z utkání vyšla opět naprázdno. A to i střelecky, když jediné góly duelu dokázali vstřelit hosté. Konkrétně mladíci Kozák se Sejkem, kteří tak zařídili cennný bodový import ze středních Čech. 

Jen remízu 1:1 uhrála v sobotu Opava, jež v ofenzivně laděném zápase nedokázala porazit Chrudim. V 54. minutě se sice zblízka trefil Tiéhi, o dvacet minut později ale srovnal krok nešťastný vlastenec Rychlého. I Opava tak stejně jako Příbram zatím v druhé lize dokázala vyhrát pouze jedno utkání.

Ve třetím sobotním zápase pak v souboji "sparťanských trenérů" porazil Prostějov Jiřího Jarošíka 3:1 Třinec Franze Straky. 

Pikantní duel nabídlo páté kolo FNL během svého nedělního programu. Brněnské derby nakonec ovládla Zbrojovka, ale utkání narušili i fanoušci Zbrojovky, kteří v závěru vtrhli na hrací plochu. Skóre otevřel krátce po změně stran Hladík, ale domácí Líšeň reagovala trefou Ševčíka. Až v nastaveném čase vrátil hostům vedení Řezníček.

FNL - 5. kolo: 

Jihlava - Vlašim 0:1 (0:0)
Branka: 81. Blecha z pen.

Opava - Chrudim 1:1 (0:0)
Branky: 54. Tiéhi – 75. Rychlý (vla.)

Prostějov - Třinec 3:1 (1:1)
Branky: 4. Omale, 55. Žák, 90+3. Kušej – 3. Ba

Příbram - Sparta "B" 0:2  (0:1)
Branky: 39. Kozák, 71. Sejk

Líšeň - Zbrojovka Brno 1:2 (0:0)
Branky: 56. Ševčík - 49. Hladík, 90.+2 Řezníček

Viktoria Žižkov - Ústí nad Labem 0:0

Táborsko - Dukla Praha 0:1 (0:1)
Branka: 44. Kozel

Varnsdorf - Vyškov 2:1 (1:1)
Branky: 33. Ondráček, 86. Velich - 7. Kanakimana