Budeme hrát pořád stejně! Aktivně, před nikým se nebudeme schovávat, hlásí lodivod Votroků

Budeme hrát pořád stejně! Aktivně, před nikým se nebudeme schovávat, hlásí lodivod Votroků

Na Letnou přijížděl ligový nováček jako papírový outsider, přesto se proti pražskému klubu postavil čelem. Votroci nakonec podlehli 0:4, ale výsledek neodpovídal předváděné hře. Kouč východočeského klubu Miroslav Koubek uměl pojmenovat nedostatky svého týmu, navíc ale jasně signalizoval, že jeho tým nebude hrát zaparkovaný autobus, jen aby vydoloval na hřištích silnějších soupeřů nějaký ten bodík za remízu.

Návrat mezi elitu je zatím výsledkově velmi rozporuplný. Z pěti odehraných zápasů mají Votroci zatím pouze tři body za stejný počet remíz, ale favorita z Letné trápili. Především v prvním poločase, kdy se diváci branek nedočkali. Po změně stran však domácí začali sklízet úspěch v efektivitě.

„Vítězství Sparty je zasloužené, ale pro nás poměrně kruté. Neodpovídá úplně srovnání výkonů. Obrovský rozdíl byl v kvalitě finální fáze mužstev. Když to řeknu natvrdo, tak tam jsme zatím druholigoví. Sparta je v provedení čelní mužstvo ligy. Soupeř má prostě v koncovce jinou dimenzi, což rozhodlo,“ hodnotil Koubek utkání po závěrečném hvizdu v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Náročný program ale Hradec Králové nenechá oddechnout, neboť již v dalším kole narazí na Plzeň, která se v nové sezoně prezentuje dobrými výsledky, navíc je jedním krokem ve skupinové fázi Konferenční ligy. „Bude hrát pořád stejně! Aktivně, před nikým se nebudeme schovávat, takový Hradec jsme slíbili. Musíme udělat body jinde, ne na Spartě. Tady jsme trochu narazili,“ dodal kouč Votroků.

Zdroj: o2.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.