Arteta kvituje letní zbrojení Arsenalu. Projeví se to ale také na výsledcích?

Arteta kvituje letní zbrojení Arsenalu. Projeví se to ale také na výsledcích?

Londýnský Arsenal start nového ročníku Premier League nezvládl a překvapivě padl na půdě nováčka z Brentfordu. Ve druhém kole nedokázal ovládnout londýnské derby a okusil porážku od Chelsea. Kouč Mikel Arteta však nevěří, že by to jeho tým mělo dostat pod tlak. Letní zbrojení na Emirates Stadium bylo výrazné a kromě Whitea, Lokongy a Tavarese přišel na trvalý přestup také Odegaard. Španělský stratég zbrojení před novou sezonou kvituje, ale projeví se to také na výsledcích?

Své zkušenosti pod Guardiolou z Manchesteru City se snaží zúročit v Londýně, ale jeho tým se v minulé sezoně výsledkově trápil. Arteta však trvá na tom, že během svého působení u Gunners nikdy nehledal výmluvy. „Špatné výsledky nemám ve zvyku omlouvat. Vždy se z nich snažím poučit a udělat tým zase o něco lepší. Jde o to, jaká jsou očekávání a jaký je skutečný potenciál,“ poukázal na fakt, že až nyní se mu dostalo finančního prostoru pro vyzbrojení a posílení týmu.

„Fanoušci Arsenalu od nás čekají vždy dobré výsledky, ale není to tak jednoduché. Letos v létě jsme měli možnost přivést několik zajímavých tváří, které by nám měli pomoci. Společně pracujeme na tom, aby se nám dařilo,“ pokračoval Arteta.

„Situace na trhu je komplikovaná, ale myslím, že můžeme být s naší aktivitou spokojeni. Jsem rád, že vedení klubu vnímá naše potřeby a všichni se snažíme soustředit na společný cíl. Jsem přesvědčený, že jdeme správným směrem,“ dodal kouč Arsenalu.

Zdroj: tribalfootball.com