Bayern prodloužil smlouvu s Kimmichem. Německý obránce zvládl vyjednat podmínky smlouvy zcela sám

Bayern prodloužil smlouvu s Kimmichem. Německý obránce zvládl vyjednat podmínky smlouvy zcela sám

Devětapadesátinásobný německý reprezentant Joshuu Kmmich podle očekávání prodloužil smlouvu s Bayrenem, který si svůj defenzivní klenot pojistil až do roku 2026. I přesto, že Kimmich nevyužívá služeb agenta, dokázal si s vedením klubu domluvit takové podmínky, že se zařadil mezi nejlépe placené hráče německého velkoklubu.

"Hlavním důvodem prodloužení smlouvy s Bayernem je to, že si tady mohu fotbal užívat," prohlásil k nové smlouvě na stránkách Bayernu Kimmich. "Máme tým, který může dosáhnout nejvyšších cílů, a hodně spoluhráčů se stalo mými přáteli. Proto jsem začal hrát fotbal, protože by to měla být zábava. Myslím si, že se mohu v dalších letech ještě zlepšovat a jsem přesvědčený, že s Bayernem budeme úspěšní. Moje rodina se tady cítí spokojená, Mnichov se pro nás stal druhým domovem," vysvětlil šestadvacetiletý obránce.

Právě rodák z Rottweilu. je odchovancem Stuttgartu, ale upozornil na sebe až při hostování v Lipsku, kterému před pěti lety pomohl k postupu do 2. Bundesligy.a poté následoval přesun do Bayernu Mnichov, kde se brzy zařadil k oporám klubu.

Kimmich se na Säbener Strasse podílel na zisku šesti po sobě jdoucích mistrovských titulů, třech triumfech v DFB-Pokalu a v ročníku 2019/20 také na vítězství v Champions League.

"Bayern Mnichov tímto prodloužením smlouvy vysílá jasný signál. Chceme dlouhodobě udržet naše nejlepší hráče. Joshua Kimmich se bude v příštích letech nadále zlepšovat a zapisovat se do historie Bayernu Mnichov. Je to hráč světové extratřídy se skvělou mentalitou a jako hráč i člověk přináší všechno, na čem si Bayern vždycky zakládal," uvedl k podpisu nové Kimmichovy smlouvy sportovní ředitel bavorského velkoklubu Hasan Salihamidžić. Kimmich se díky podpisu platově dostane na úroeň Manuela Neuera a Thomase Műllera.

 Slavia ve Varšavě a v Karviné, Sparta s Budějovicemi, Žilina - Jablonec, Liverpool - Chelsea, City - Arsenal!

Zdroj: Fcbayern.com, Bild.de