LFA zahájila disciplinární řízení kvůli brněnskému derby a fanouškovi na hřišti

LFA zahájila disciplinární řízení kvůli brněnskému derby a fanouškovi na hřišti
OBSAHUJE VIDEO

„Disciplinární komise LFA zahájila v pondělí disciplinární řízení s kluby SK Líšeň 2019 a FC Zbrojovka Brno,“ píše se na stánkách Ligové fotbalové asociace.

„Na základě událostí z nedělního derby zápasu v rámci pátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi brněnskými městskými rivaly a jejich popisu ve zprávách delegátů utkání dospěla Disciplinární komise LFA k závěru, že neprodleně zahájí disciplinární řízení s domácím klubem SK Líšeň 2019 za porušení povinnosti pořadatele v souvislosti s vniknutím neoprávněných osob na hrací plochu, výtržnostmi diváků, fyzickým napadením členů pořadatelské služby divákem a vhazováním předmětů na hrací plochu,“ stojí v oficiálním prohlášení na webových stránkách LFA.

Jak uvádí Ligová fotbalová asociace dále, bylo disciplinární řízení zahájeno i se Zbrojovkou, a to za nesportovní chování fanoušků v podobě výtržností fanoušků, fyzického napadení členů pořadatelské služby, vniknutí na hrací plochu a vhazování předmětů na hrací plochu. „Zbrojovce Brno hrozí navíc i trest za porušení Protokolu opatření LFA v souvislosti s rizikem nákazy COVID-19 poté, co došlo k nedodržení rozestupů mezi hráči a fanoušky po skončení utkání,“ dodává dále tisková zpráva, podle které by měla disciplinární komise rozhodnout do čtvrtka 26. srpna. V ten samý den by mělo být jasno i o Janu Silném, který jednoho fanouška Zbrojovky zpacifikoval před pořadatelem.