Blízká budoucnost Pekharta? Odveta proti Slavii a pak zřejmě změna chlebodárce

Blízká budoucnost Pekharta? Odveta proti Slavii a pak zřejmě změna chlebodárce

V minulé sezoně polské nejvyšší soutěže se výraznou měrou podílel na obhajobě titulu Legie Varšava, navíc se stal s dvaadvaceti přesnými zásahy králem kanonýrů. Fanoušci klubu z polské metropole jej oslavují jako hlavní palebnou sílu, ale podle celé řady tamních médií se spekuluje o jeho brzkém odchodu. Stát by se tak mohlo již po odvetě s pražskou Slavií o skupinovou fázi Evropské ligy.

Dvaatřicetiletý reprezentační útočník se v pondělí zapojil do tréninku a ve čtvrtek by mohl svému týmu v domácím prostředí pomoci v boji o Evropskou ligu. Úvodní duel v Edenu sledoval jen z tribuny, neboť si při rozcvičce způsobil výron v kotníku. První konfrontace skončila smírně 2:2 a šance obou týmů na postup je tedy v odvetě vyrovnaná.

Svěřenci Czeslawa Michniewicze v neděli nesehráli ligový zápas s Termalicou Nieciecza, aby si mohli odpočinout a připravit se na sešívané. Podle posledních zpráv by mohl být český legionář na čtvrteční duel připraven, ale mohlo by se jednat o jeden z jeho posledních zápasů v barvách Legie.

V polských médiích se již několik týdnů spekuluje o jeho odchodu. Legia si někdejší součástky Slavie, Sparty, Jablonce, Norimberku či AEK Atény cení na dva miliony eur a zájem o jeho služby se line ze Saúdské Arábie, Kataru a Spojených arabských emirátů.

Zdroj: sport.cz