Pelta dává velké peníze, platy, bonusy, kupuje drahé hráče. Chudoba v Jablonci je podle něj jinde bohatství...

Pelta dává velké peníze, platy, bonusy, kupuje drahé hráče. Chudoba v Jablonci je podle něj jinde bohatství...

75 milionů korun. Přesně takovou sumu obdrží Jablonec, pakliže se mu podaří dotáhnout velmi slibně rozehraný dvojzápas proti Žilině, který by ho umístil do základní skupiny Evropské konferenční ligy. A po dalších zápasech může být díky bonusům za výsledky ještě lépe.

"Když se to povede, chtěl bych dostat Jablonec do absolutní finanční kondice, abychom neměli závazky. Před čtyřmi lety došlo k mému obvinění v kauze sportovních dotací. Od té doby neexistuje finanční instituce, která by Jablonci pomohla transakcemi, jež byly v minulosti zcela standardní. Nikdy to nebyl problém. Teď jsem samozřejmě v jiném režimu. I v privátním sektoru jsem ztratil hodně velkou sílu. Teď musíme pracovat obezřetněji. Ale nechci říkat, že postoupit do skupiny je zásadní. Zásadní může být, když vám doktoři zachrání zdraví," pronesl v interview pro isport.blesk.cz první muž jablonecké značky.

Ještě to není tak dávno, co dlužil hráčům prvního týmu pár měsíčních výplat. Už je to však téměř urovnáno. "Řekl jsem, že je před námi zápas podzimu a zaplatili jsme mimo pár jedinců všechno. Včetně prémií. Kdo mě zná a spolupracuje se mnou, ten ví, že všechno doplatím. Nikdo nemůže říct opak. Jsou kluby, které platí malé peníze a na minuty přesně. Ale ty nemají žádné ambice. Já ambiciózní jsem. Chci mít úspěch. Dávám velké peníze, platy, bonusy, kupuju drahé hráče. Musíme rozlišovat. Chudoba v Jablonci je někde bohatství. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to. Musím ocenit sponzory, že se do toho pustili a hrají s námi tu hru. I kdybychom nikam nepostoupili, budeme dál hrát ligu a přežijeme to," ubezpečil v rozhovoru pro Deník Sport někdejší šéf Fotbalové asociace, jenž v letech 1999 - 2005 zastával ve Spartě funkci generálního ředitele a dle svých ne až tak starých slov by se nebránil spolupráci s Danielem Křetínským ani nyní.

Nelíbila by se mu nějaká posila z kádru Žiliny? "Někdo mi říkal, že v tom týmu jsou hráči s velikým potenciálem přesahujícím hranice Slovenska. Můžu to potvrdit. Viděl jsem hráče, které by chtěli nejen v Čechách. Transferová hodnota těch hráčů je ale někde jinde, než jsou naše možnosti. Ti, co se mi v Žilině líbí, jsou v hledáčku klubů, kteří pracují s úplně jiným rozpočtem než my. Musím říct, že je neuvěřitelné, jaký postavili tým za tak krátkou dobu a jak procházeli předkoly. Nejvíc mě zaujalo, že v jejím perspektivním kádru je i několik zajímavých zahraničních hráčů. Dozvěděl jsem se, že byli vesměs v jiných klubech na Slovensku, odkud si je Žilina stáhla. U nás zatím tohle nefunguje. Náš trenér preferuje domácí hráče a maximálně kvalitní ze Slovenska. Řekl bych, že cizince neumíme dělat. V Jablonci tomu úplně nepřeje ani počasí. Také jazyková vybavenost lidí v klubu tomu nenapomáhá. Ale myslím, že v budoucnu budeme muset udělat i tento krok dopředu. Před sezonou jsme třeba jednali s Mosquerou. Pak do toho vstoupila Plzeň. Žádné velké terno jsme zatím s hráči mimo Evropu neudělali," přiznal na stránkách Sportu vlivný šestapadesátiletý funkcionář ze Střelnice.

Prostořeký Hoftych si za svůj vyhazov může částečně sám, Pozvedne Slovan Liberec rodina Haškova? Nebo Kozel?

Zdroj: isport.blesk.cz