Drsňák Líšně Silný si muže oddychnout. Za zpacifikování chuligána je očištěn, protože bránil zdraví člověka

Drsňák Líšně Silný si muže oddychnout. Za zpacifikování chuligána je očištěn, protože bránil zdraví člověka
OBSAHUJE VIDEO

Disciplinární komise zastavila disciplinární řízení s líšeňským Janem Silným, který byl brněnském druholigovém derby se Zbrojovkou vyloučen zato, že zpacifikoval výtržníka vběhnuvšího na hřiště. Rozhodčí ho ale vyloučit v danou chvíli musel.

„Disciplinární komise LFA nezpochybňuje rozhodnutí rozhodčího učiněné při utkání, osobní trest pro hráče v utkání byl udělen podle Pravidel fotbalu. Rozhodčí v daném okamžiku posoudil naplnění formálních znaků porušení Pravidel fotbalu ze strany hráče Silného a neměl čas k posouzení dalších aspektů hráčova jednání v kontextu možného spáchání disciplinárního přečinu,“ stojí v odůvodnění předsedy disciplinárky Richarda Bačka.

Jak konstatovala komise dále, Silného zákrok ovšem neměl útočný ani žádný jiný zákeřný charakter. Naopak se dospělo k závěru, že fotbalista pouze bránil zdraví člověka. „Hráč svým jednáním odvracel útok a bránil zdraví člena pořadatelské služby, které bylo bezprostředně ohroženo zcela nepřijatelným chováním diváka, který vnikl na hrací plochu. Hráč Silný odvrátil tento útok v mezích nutné obrany za použití ryze obranných úkonů, které neměly útočný ani mstivý či podobný charakter,“ uvedl předseda disciplinární komise s tím, že z těchto důvodů bylo disciplinární řízení proti Silnému zastaveno a hráč tak může nastoupit v nejbližším utkání.

Zbrojovka i Líšeň byly ovšem za řádění fanoušků Zbrojovky potrestány finanční pokutou. Švancarova Zbrojovka tak bude muset uhradit 150 tisíc korun a Líšeň za nedostatečnou pořadatelskou službu 70 tisíc korun.

Pilař chválí defenzivní pilíře ze Střelnice: Krob má vynikající centry, Zelený je jeden z nejlepších stoperů v lize

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.