Co čeká Viktorii? Určitě nepůjde o budoucnost malovanou v zářivých barvách, míní Bosák

Co čeká Viktorii? Určitě nepůjde o budoucnost malovanou v zářivých barvách, míní Bosák

Jaromír Bosák v rámci svého glosování plzeňského výkonu v bulharské Sofii přiznal, že má tamní západočeské pivo rád, jenže při komentování trápení Viktorie měl pocit, že usrkává cosi ze dna sudu, jenž byl naražen tři týdny zpět.

"Celkový obraz napovídal, že by si Viktoriáni měli na zmoklém trávníku po přestávce poradit. Jenže to, co předvedli ve druhém poločase a také v prodloužení, to byla čiročirá hrůza. Hra dopředu prakticky neexistovala. Systém nakopávat dlouhé míče na osamělého Chorého na hrotu se ukázalo být slepou uličkou. A to Chorý, alespoň podle mého, dělal, co mohl. Rval se, nechal se pokopat i sám rozdal, z něj jsem měl pocit, že opravdu chce udělat pro úspěch maximum. V tom byl ovšem vzácnou výjimkou. Spoluhráči ho nedokázali pořádně dostat do hry, využít jeho potenciálu a formy z posledních dnů. Když to zkusili plzeňští po zemi, byla k vidění upachtěnost, neschopnost obejít protihráče, neskonale moc doteků při kontrole míče, absentovala myšlenka a moment překvapení. A co bylo nejhorší, chyběla mi touha rvát se na maximum možného. V posledních 80 minutách Západočeši vůbec neohrozili branku CSKA. A to měli k dispozici 15 rohových kopů. Dělal jsem si poznámky, kolikrát si z nich vytvořili nebezpečnou situaci. Přátelé, ani jednou. Velkou část standardek zahrával Janošek, většinou na jedno brdo, které velmi vyhovovalo brankáři CSKA Busattovi. V klidu si pro tyto míče doskočil, aniž by musel absolvovat souboj tělo na tělo s hráči Viktorie. Nic nepřišlo ani ze středu pole. Bucha a Šulc, na nichž by měla být postavena kreativní složka hry, se stali stíny sebe sama a postupem času se ze hřiště vypařovali. Pamatujete si nějakou nebezpečnou akci, kterou by vymysleli a realizovali? Já něco takového v záhybech paměti nemohu nalézt. Střela z dálky, což bývá na vodou nasáklém trávníku účinná zbraň? Takřka prázdná množina. Vyhrané souboje před pokutovým územím soupeře? Jakbysmet. A co už vůbec nemohu pochopit, pomalá rozehrávka a zdržování za stavu 0:2. Nerozumím," neskrýval v rámci svého komentáře pro web seznamzpravy.cz zklamání známý televizní komentátor.

Po nadějně rozehraném prvním měření sil jde o velkou ránu pro celé plzeňské dění. "CSKA je na 138.místě evropského klubového žebříčku, o místo před minulým soupeřem Plzně, velšským The New Saints. V jeho kádru je celá řada fotbalistů, kteří přišli z klubů nižších soutěží v různých zemích. S takovým soupeřem si tým ze špičky tabulky české nejvyšší soutěže prostě musí poradit. Děs, zmar, průšvih, ostuda. Jistě, můžete prohrát i s horším mužstvem, stává se to. Ale ne způsobem, který předvedli fotbalisté Plzně. Třetí inkasovaný gól minutu a půl před koncem nastavení jen charakterizuje výkon českého mužstva na Armádním stadionu. Nejlepším popisem situace by asi bylo – jak se brání vzduch. Pár vteřin před koncem zápasu! V případě Viktorie nehrálo roli žádné štěstí nebo smůla. Kdepak. Mizerný výkon, zřejmě ne stoprocentní mentální nastavení, nedorazy v obraně a neschopnost dát gól. Když to poskládáte dohromady, nemůžete se divit, že Plzeň bude opět chybět v pohárových podzimních bojích. Co to udělá s klubem jako takovým, toť otázka. Do kasy přiteče něco za Ba Louu, ale tenhle balík vydrží možná do zimy, pokud nebude použit na záplatu dluhů. Co potom? Prodat není koho, jestliže nepůjde o transfer za pár drobných. Což situaci nevylepší. Neříkám, že Viktorii čeká podobný osud jako nedávno Žilinu, ale určitě nepůjde o budoucnost malovanou v zářivých barvách," uzavřel kritikou nešetřící odborník.

Proč nebyl lídr české ligy v Sofii s přibývajícím časem vůbec nebezpečný? Bílek to zdůvodňuje takto...

Zdroj: fcviktoria.cz