Los se s námi nemazlil, dostali jsme asi to nejtěžší, co jsme mohli, míní Kolář. Špioni budou Kovář, Musa i Van Buren

Los se s námi nemazlil, dostali jsme asi to nejtěžší, co jsme mohli, míní Kolář. Špioni budou Kovář, Musa i Van Buren
OBSAHUJE VIDEO

Slavii čeká premiérový ročník nově zřízené Evropské konferenční ligy, v rámci níž se v základní skupině utká se soupeři z Izraele, Německa a Nizozemska. Jak los přijala sešívaná kabina? Dle prvních ohlasů panuje v Edenu spokojenost...

"S losem můžeme být spokojení. Vzhledem k tomu, co bylo v osudí, máme velmi atraktivní skupinu. Dojde na porovnání s jednou z top pěti lig v podobě Unionu Berlín, narazíme na skvělého soupeře v podobě Feyenoordu a k tomu zajímavá destinace jako Izrael, kde už jsme několikrát byli. Bude to skvělé porovnání sil, je to určitě zajímavá skupina i pro fanoušky a doufáme, že UEFA povolí jejich účast na venkovních utkáních. Jejich podpory si vážíme a těšíme se na ni. Myslím, že Berlín a Rotterdam jsou destinace, kam by mohli v hojném počtu dorazit a podpořit nás. Budeme hrát na krásných stadionech, určitě to budou těžké zápasy a my si to nejdeme užít, ale jdeme pracovat a chceme postoupit. Soupeře ještě nemáme tolik načtené. Víme, že pro Union Berlín je to historický moment, jako nováček se hned dostali do evropských bojů. Feyenoord je zavedená evropské značka. V obou klubech máme, dá se říct, špiony. V Unionu byl Petar Musa, Mick van Buren je odchovancem Feyenoordu. Jeho dědeček tam snad vyhrál titul a nějakou evropskou trofej. Určitě se o tom pobavíme, Mick už nás trochu Feyenoordem straší. Nechceme samozřejmě podceňovat ani izraelskou Haifu. Ale jsme z prvního koše, takže to velí, že máme hrát o postup a budeme to chtít dokázat," přednesl na webu slavia.cz asistent českého mistra Jaroslav Köstl.

Podobně neprotestují ani zástupci šatny. "Myslím, že to je zajímavý los, jsou to výborné kluby. Jsme spokojeni, i když nás nečeká nic jednoduchého. Pro fanoušky to budou zajímavé zápasy. Bude to dobrá konfrontace a věřím, že postoupíme. Nejtěžším soupeřem bude podle mého určitě Feyenoord, mají super stadion i super fanoušky," doplnil exkarvinský záložník Ondřej Lingr.

A jak vše vidí Ondřej Kolář? Papírově to údajně obhájcům titulu až tak nevyšlo, že mohly přilétnout i lehčí kluby. "Los se s námi nemazlil, dostali jsme asi to nejtěžší, co jsme mohli. Na druhou stranu je to atraktivní pro lidi i pro nás a věřím, že uhrajeme spoustu bodů. Musíme proměňovat šance, nedělat zbytečné chyby a věřím, že první místo urveme my. Když řekneme Maccabi Haifa, tak Přéma Kovář hrál u jejich věčného rivala Hapoelu Haifa, má tam spoustu kamarádů, takže určitě informace zjistí. Petar hrál v Unionu, takže věřím, že nám ty informace poskytne. No a Mick miluje holandský fotbal, takže ty informace bude mít taky. Věřím, že po téhle stránce budeme velmi dobře připravení," uzavřel na webu slavia.cz strážce svatyně.

My dodáváme, že hrací dny připadají na čtvrtek a jsou už nyní dány: 16. září, 30. září, 21. října, 4. listopadu, 25. listopadu a 9. prosince 2021.

Los konferenční ligy: Slavia míří do Berlína i Rotterdamu. Jablonec vyrazí do Nizozemska, Dánska a Rumunska

Zdroj: slavia.cz