Vaněček o Sigmě: Kdybych nevěřil, že s tímto týmem existuje možnost zahrát si jednou poháry, nešel bych sem

Vaněček o Sigmě: Kdybych nevěřil, že s tímto týmem existuje možnost zahrát si jednou poháry, nešel bych sem

Po zahraničních štacích ve Skotsku a Maďarsku se útočník David Vaněček vrátil zpět do Česka do Sigmy Olomouc. Z hanáckého klubu je zatím nadšený po fotbalové i životní stránce. Třicetiletý fotbalista věří v povedenou sezónu, kterou navíc Hanáci nerozehráli špatně. V rozhovoru pro klubový web se Vaněček vyjářil i k bývalému angažmá v maďarské Puskás Akadémia.

"Čím déle tady jsem, tím více se mi tady líbí. Moje rodina je zde taky velmi spokojená. Nikdy předtím jsme v Olomouci nebyli. Měli jsme zafixováno, že naším nejoblíbenější městem je Praha, kde máme dům a rodinu. Jakmile jsme sem přijeli, zamilovali jsme si to tady. Olomouc postupně poznáváme. Je to nádherné město. Všechno, co potřebujeme, máme na dosah, všechno je kousek. Když chceme v Praze někam zajet, natáhne se to minimálně na půl hodiny, tady nám stačí 10 minut," sdělil v rozhovoru kanonýr Sigmy, který navíc mnohdy cestuje po Olomouci na elektrokoloběžce, kterou si koupil od firmy svého spoluhráče Romana Hubníka.

Vaněček, který na Andrův stadion přišel z úspěšného působení v maďarském Puskási se v rozhovoru vyjádřil i k současnému fotbalu v Maďarsku, který je na vzestupu. "V první řadě je rozhodující, že ve fotbale mají hodně peněz. Je obrovský rozdíl v tom, kolik peněz vláda dává do fotbalu u nás a u nich. Spousta týmů nepotřebuje ani sponzory, v podstatě je dotuje jen vláda," zazněla v interview těžko představitenlné financování fotbalovýchklubů pro českou krajinu. "Jsou tam všude nové stadiony a akademie, o nichž si v Česku můžeme nechat jenom zdát. Potom to jde všechno ruku v ruce. Pokud máte finance, můžete vytvořit zázemí. Nejtalentovanější hráči se stahují do klubů jako Puskás nebo Ferencváros, protože mají vynikající základny," řekl exmaďarský legionář, podle kterého má v například v Puskási každé mužstvo počínaje mládeží z U12 své vlastní hřiště.

Letní posilu Hanáků těší fotbalovost jeho nového mužstva. "Vypadáme fotbalově a zároveň máme dobrou kondici. Musíme ale zůstat nohama na zemi. Vždycky to může být lepší. Cítíme, že ne ve všech zápasech jsme předvedli výkony, které bychom chtěli předvádět. Bodově to není špatné. Musíme jít zápas od zápasu. U nás je zajímavé, že ve 4 zápasech padlo přes 20 gólů," poznamenal k atraktivním vystoupením olomoucké Sigmy v úvodu sezóny Vaněček. "Kdybych nevěřil, že s tímto týmem existuje možnost zahrát si jednou poháry, nešel bych sem. Věřím, že můžeme hrát v tabulce nahoře," podotkl ještě fotbalista, který shodou okolností v pátém kole proti Zlínu zaznamenal svou premiérovou branku za Olomouc.

Ba Loua je nahrazen. Viktoria hlásí návrat ztraceného syna, který prošel oběma "S" a v Polsku působil jen rok

Zdroj: sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.