Mám radost, že jsem tady. Je to pro mě nová výzva, září Brabec. Kteří 2 reprezentanti mu Soluň doporučovali?

Mám radost, že jsem tady. Je to pro mě nová výzva, září Brabec. Kteří 2 reprezentanti mu Soluň doporučovali?

Jak už jsme vás informovali v úvodu pracovního týdne, Jakub Brabec již není součástí Viktorie Plzeň, kterou opustil kvůli třetí zahraniční výzvě kariéry.

Odchovanec Sparty se na příští tři roky upsal řeckému Arisu Soluň, který je trojnásobným šampionem tamního prostředí a držitelem bronzové pozice z uplynulého soutěžního ročníku 2020/2021.

"Mám radost, že jsem tady. Je to pro mě nová výzva," hlásil těsně po podpisu kontraktu bývalý stoper s minulostí v Belgii i Turecku, jenž patří pod hráčskou agenturu Chovanec Sport.

Svůj čerstvý krok konzultoval s Tomášem Vaclíkem, jenž v Řecku od léta působí i Tomášem Pekhartem, který v minulosti oblékal trikot AEK Atény...

"Spoluhráči z národního týmu Vaclík a Pekhart mi tenhle přestup doporučovali," přiblížil devětadvacetiletý rodák z Prahy, jehož aktuální tržní hodnota je podle transfermarkt.com 2,2 milionu eur.

Byť se mohlo zdát, že bude potřebovat nějaký čas na adaptaci, sám zadák hlásí, že je připraven okamžitě pomoci.

"Mohu hrát hned, ještě o víkendu jsem hrál za Plzeň. Mám za sebou normální přípravu i soutěžní zápasy," ubezpečil soluňské fandy zkušený střední obránce, jehož nový klub je aktuálně neporažen pět zápasů v řadě a třetí zářijový den ho čeká příprava proti Olympiakosu Pireus.

A právě to by mohla být ideální chvíle pro Brabcovu premiéru.