Hancko vyrostl v lídra, na českou ligu je prý nadstandardní. Sparta by ale možná potřebovala zabijáka dopředu

Hancko vyrostl v lídra, na českou ligu je prý nadstandardní. Sparta by ale možná potřebovala zabijáka dopředu

Sparta se vyšvihla na vedoucí pozici ve Fortuna:lize poté, co pod koučem Pavlem Vrbou ovládla i dvanáctý domácí duel za sebou. Co tomu říká její bývalý forvard a historicky nejlepší střelec českého národního mužstva v jedné osobě Jan Koller?

"Spartě pomohlo, že se v posledních měsících dokázala zkonsolidovat. Dává šanci svým odchovancům a sází na pevné jádro týmu. Směrem do ofenzivy se mi líbí moc, ve hře je vidět ofenzivní rukopis trenéra Vrby. I když pozor, proti Budějovicím to nemělo skončit jen 1:0," varoval před uspokojením osmačtyřicetiletý internacionál, jehož názor publikovaly stránky isport.blesk.cz.

O víkendu zachránil letenské "S" stoper Dávid Hancko. "Vyrostl v lídra týmu. Na českou ligu je to nadstandardní hráč, může hrát stopera i na kraji. Taky díky němu Sparta zlepšila obrannou činnost, už nedostává laciné góly jako dřív. Je výhoda, že obránci dokážou týmu pomoct důležitým gólem. Jako právě Hancko," chválil slovenského reprezentanta Sportem citovaný někdejší kanonýr Dortmundu, Monaka i Anderlechtu.

Sparta je nyní spolu se Sigmou nejofenzivnějším celkem celé soutěže se 16 brankami po šesti utkáních. I tak by to ale mohlo být ještě o něco lepší. "Možná by potřebovali zabijáka vpředu. Chybí jim typický zakončovatel, třeba Hložek si víc šancí vytvoří na podhrotu. Sparta přesto hraje pestře a kreativně, v této sezoně by konečně mohla narušit hegemonii Slavie. Pravda, proti Budějovicím to byl zbytečný stres až do konce. I na kouči Vrbovi bylo vidět, že si zápas neužívá, asi čekal výraznější náskok," přidal ve Sportu Koller, jehož nijak nerozhodil ani čerstvý příchod Slováka Haraslína. "Na křídlech Spartu bota netlačí, ale jestli klubu zapadá do strategie, může to být zajímavá posila. Letenské čeká náročný podzim s Evropskou ligou a rozhodně se vyplatí mít širší kádr, v tom by příchod Haraslína smysl dával," uzavřel v rámci interview pro Deník Sport známý exreprezetnant.

Cítíme se tady skvěle. Věřím, že teď už budu chytat pravidelně, hlásí z Pirea česká reprezentační jednička

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.